Логопедичне заняття від вчителя-логопеда для магістрів-практикантів освітнього ступеня «магістр» спеціальності 016 Спеціальна освіта

06.10.2023 року відбулася онлайн-зустріч магістрів-практикантів 614, 614д груп заочної форми навчання та 604 групи денної форми навчання спеціальності 016 Спеціальна освіта з вчителем-логопедом від бази практик – Солошенко Оленою Вікторівною (Уманська початкова школа № 1 Уманської міської ради Черкаської області).

У ході зустрічі вчитель-логопед показала відео-запис індивідуального логопедичного корекційно-розвиткового заняття на тему «Автоматизація звука [л]».

Під час заняття вчитель-логопед демонструвала послідовне, поетапне формування навичок звуковимови у дитини з мовленнєвими порушеннями. Педагог зауважила, що робота над автоматизацією звуків складається з трьох етапів (підготовчого, первинних умінь і навичок, комунікативних умінь і навичок), кожний з яких характеризується своїми цілями, завданнями, прийомами, засобами, техніками роботи. Педагог проаналізувала кожне завдання яке було запропоновано для дитини з мовленнєвими порушеннями. Звернула увагу на труднощі які виникали у дитини при виконанні завдань різної складності. Зауважила, що для автоматизації більшості звуків необхідно дотримуватися послідовності у пред’явлені лінгвістичного матеріалу (від найпростіших складових структур до тексту).

Керівник практики від кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.– Ірина Малишевська доктор педагогічних наук, професор.