ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ З ДИСЦИПЛІНИ «ЛІТЕРАТУРА ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКІВ З ПРАКТИКУМОМ ВИРАЗНОГО ЧИТАННЯ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ І КУРСУ ДЕННОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ФОРМ НАВЧАННЯ, ОП ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

17 листопада 2023 р. на факультеті дошкільної та спеціальної освіти відбулася гостьова лекція з дисципліни «Література для дошкільників з практикумом виразного читання» на тему: «Сучасна українська література для дітей». Учасниками лекції були студенти І та ІІІ курсів денної та заочної форм навчання та викладачі факультету.

Під час лекції були розглянуті такі питання: дитяча книга та її специфіка на сучасному етапі; сучасні видавництва та періодичні видання для дітей; літературна творчість сучасних письменників України: Олександр Дерманський, Іван Андрусяк, Зірка Мензатюк, Лариса Ніцой, Надія Гуменюк та ін.; сучасні письменники-земляки для дітей: Сашко Лірник, Марина Павленко, Саша Кочубей, Неллі Ясна та ін.

Під час лекції кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Неля Кравчук (творчий псевдонім Неллі Ясна) презентувала свою збірку для дітей «Чотири сезони».

Чотири сезони і в кожнім дива:

Хтось снігом, хтось квітами землю вкрива,

Хтось з них захолодить, а хтось обігріє,

Відбутися кожний найкраще воліє.

Неля Кравчук розповіла присутнім про ідею створення збірки та про те, що збірка є результатом спільної праці двох активних учасників Уманського крайового літературно-мистецького об’єднання Спілки слов’янських письменників України – її та Олени Поліщук, художниці, заслуженої майстрині народної творчості України. Ілюстрації Олени Поліщук збагатили та підкреслили неповторність кожного вірша. Авторка не приховувала, що вважає ці вірші дуже романтичними, з-поміж усіх написаних нею. Неля Кравчук відзначила, що для неї однаково милі і весна, і літо, і осінь, і зима – у кожній порі вона вміє знайти притаманну їм красу.

Через дотик до її творчості поетеса вчить як дітей, так і дорослих любити рідний край, відчувати світ по-новому, намагаючись зберігати, охороняти, примножувати і прикрашати його.

За власної ініціативи студенти ІІІ курсу декламували вірші, які їм найбільше сподобалися.

В кінці заняття кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету Світлана Попиченко виступила із заключним словом, акцентувала увагу на актуальності теми лекції та поділилась приємними враженнями від проведеної зустрічі. Світлана Попиченко побажали творчої наснаги, невичерпної енергії та подальших творчих здобутків.

Усі учасники отримали емоційне піднесення від проведеного заняття.