XVII ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ У СУЧАСНОМУ ДОШКІЛЛІ»

25 квітня 2019 року на факультеті дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася XVІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Особливості організації життєдіяльності дитини у сучасному дошкіллі».

Основними напрямами роботи конференції були:

• Психолого-педагогічний супровід формування особистості дитини дошкільного віку.
  • Проектування соціокультурного середовища закладу дошкільної освіти як фактор розвитку особистості дитини.
  • Організація педагогічної взаємодії закладу дошкільної освіти та сім’ї на засадах партнерства.

Мета конференції – визначення та обговорення актуальних проблем та підходів до організації життєдіяльності дітей у сучасному закладі дошкільної освіти.

З вітальним словом виступила доктор педагогічних наук, професор, декан факультету дошкільної та спеціальної освіти Демченко Ірина Іванівна, побажавши учасникам конференції плідної праці

У роботі конференції взяли участь студенти з різних вузів України. Серед яких відзначились активною участю студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Херсонського державного університету, Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Короленка.

На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили студенти факультету дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Зокрема:

Кислинська Ірина студентка 502 групи з виступом на тему «Співпраця вихователів та батьків у забезпеченні особистісного розвитку дитини».

Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Підлипняк Ірина Юріївна.

Турчинська Наталія студентка 431 групи з виступом на тему: «Гендерне виховання як психолого-педагогічна проблема».

Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Кушнір Валентина Миколаївна.

Лук’яненко Дар’я студентка 435 групи з виступом на тему: «Особливості фізичного виховання дітей з вадами слуху».

Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Бегас Людмила Дмитрівна.

Лєвой Лілія студентка 433 групи з виступом на тему: «Розвиток мовлення старших дошкільників засобом розвиткового середовища: теоретичний аспект».

Бобух Яніна студентка 114 групи з виступом на тему: «Аутизм – не вирок».

Науковий керівник – викладач Чередник Анна Анатоліївна.

По завершенню конференції учасники погодилися з тим, що для ефективної організація життєдіяльності дитини дошкільного віку слід враховувати сучасні тенденції розвитку суспільства, оновлення змісту дошкільної та спеціальної освіти, використовувати в освітньому процесі інноваційні технології та забезпечувати умови для індивідуального розвитку кожної дитини.

На матеріалах конференції був випущений збірник тез доповідей студентів. Учасникам конференції бажаємо успіхів у подальшій науково-дослідній та навчальній діяльності.