ТВОРЧЕ ОБ`ЄДНАННЯ МОЛОДИХ УКРАЇНСЬКИХ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ ПРЕДСТАВИЛО В УДПУ ВЛАСНІ РОБОТИ

Нещодавно до нашого університету завітали молоді кінематографісти – студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, аби презентувати студентській молоді фільми власного виробництва.

Об`єднання «RGB Film» підготувало для перегляду не лише фільми загальної тематики, а й кінороботи, присвячені історичним подіям і відомим особистостям (про події 30-х років Харкова, 45-х років Ужгорода, історії Леоніда Бикова, Андрія Кузьменка (Скрябіна) та В’ячеслава Чорновола). На загальному показі були представлені життєві комедії та драми.

Стрічки демонстрували оригінальний погляд нового покоління українських кінематографістів на сучасні проблеми. Це нові обличчя і актуальні теми, заперечення традицій і пошук іншості. У роботах молодих митців містика переплітається з натуралізмом, а трагічне – з іронією. Вони знімають про те, що справді хвилює кожного і те, про що інші мовчать.

Зазначимо, що наш університет та місто стали одними із перших, де презентовано напрацювання молодих кінематографістів. І це не випадково: засновниця об’єднання «RGB film» Марина Бойко – уродженка Тальнівщини і випускниця Уманського НВК – педагогічного ліцею. Під час представлення проекту Марина зазначила, що усі фільми програми — дипломні або ж курсові роботи студентів-режисерів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого і створені їхніми силами та коштами. Учасники об’єднання є лауреатами та переможцями українських та міжнародних фестивалів. Об’єднання співпрацює з мистецькими організаціями в Україні, Польщі та Молдові. У планах кіномитців – реалізація проектів, спрямованих на розвиток популярного українського кіно в різних жанрах та формах. У фільмах молодих режисерів ролі зіграли Римма Зюбіна, Михайло Кукуюк, Олег Примагенов, Сергій Калантай, Борислав Борисенко та ряд провідних українських акторів.

Студенти УДПУ із користю провели вільний час та побачили фільми, визнані світом. Після перегляду у глядачів виникло чимало запитань, на які режисери із задоволення відповідали.

Співорганізатором заходу виступила адміністрація УДПУ ім. П. Тичини.