Співпраця Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик з Центром професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради

29 листопада 2022 року члени Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик взяли участь у семінарі-практикумі, який проходив у рамках засідання професійної спільноти  вчителів-логопедів дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів початкових шкіл міста Умань. Захід був організованим Центром професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради та проходив на базі Комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Уманської міської ради.

Головною  темою семінару-практикуму було заявлено: «Використання освітніх ресурсів для модернізації освітнього процесу в умовах сьогодення закладу дошкільної освіти».

Мета: актуалізація якості та ефективності освітньої роботи з дітьми з порушеннями мовленнєвого розвитку шляхом використання освітніх ресурсів та модернізації освітнього процесу. Ознайомлення із новітніми методами та засобами, що сприяють покращенню якості впливу корекційного педагога на розвиток мовлення та вищих психічних функцій дітей.  Розвивати здатність до творчого пошуку й реалізації нових ідей щодо організації корекційно-розвиткового процесу у закладах дошкільної освіти.

Уросто відкрили семінар-практикум консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради Кузьменко Ірина Миколаївна та керівник ПСПП Цибулько Анна Олександрівна.

Продовжили семінар-практикум досвідчені логопеди-практики з такими виступами:

Ткачук Ірина Анатоліївна, фахівець (консультант) ІРЦ  виступила з інформаційним дайджестом: Раннє втручання, як запорука успішної інклюзії.

Вдовиченко Оксана Володимирівна, фахівець (консультант) ІРЦ провела майстер – клас на тему: Корекційно-педагогічна робота при аферентній моторній афазії.

Фоменко Наталія Олегівна, вихователь логопедичної групи ДНЗ №15  провела майстер – клас на тему: Застосування вібраційних моторних інструментів для активізації артикуляційного та пальцевого праксису у дітей із порушеннями мовленнєвого розвитку.

Рюміна Анна Валеріївна, вчитель – логопед ДНЗ №30 продемонструвала відеопрезентацію на тему: Розвиток рухливості органів артикуляційного апарату  – важливий крок на шляху до правильного мовлення.

Руда Лариса Олексіївна, вихователь логопедичної групи ДНЗ №15 провела майстер – клас на тему: Застосування Су-Джок терапії при корекції мовленнєвих порушень у дітей.

Цибулько Анна Олександрівна, вчитель-логопед ДНЗ №15 провела майстер – клас на тему: Сучасні методики навчання читання дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку.

Ряба Ольга Василівна, вихователь логопедичної групи ДНЗ №15 продемонструвала презентацію з досвіду роботи: співпраця вихователів та вчителя логопеда у процесі корекційно – розвиткової роботи.

Черніченко Людмила Анатоліївна, доктор філософії, старший викладач  кафедри спеціальної та інклюзивної освіти УДПУ, керівник Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик виступила з доповіддю: Про організацію співпраці факультету дошкільної та спеціальної освіти зі стейкхолдерами м. Умань.

Учасники семінару мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання та обмінятися думками з приводу наявних проблем у процесі організації логопедичної допомоги дітям, які мають мовленнєві порушення.

Дякуємо консультанту Центру професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради Кузьменко Ірині Миколаївні та керівнику ПСПП Цибулько Анні Олександрівні за запрошення прийняти участь у семінарі-практикумі та організацію цікавого заходу, а директору Комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Уманської міської ради Бевзюк Марині Сергіївні за теплу зустріч. Бажаємо усім наснаги у подальшій роботі.