На базі Центру цифрової педагогіки дошкільної та спеціальної освіти було відзначено Всесвітній день інформації.
26 листопада 2023 року на базі Центру цифрової педагогіки дошкільної та спеціальної освіти було відзначено Всесвітній день інформації. Наразі світом «правлять» цифрове телемовлення, швидкісний інтернет, мобільний зв’язок. Цей день був заснований ще в 1994 році з метою навчити суспільство безпечно користуватися інформацією, уміти працювати з інтернет- та медіаданими, фільтрувати неправдиву або неперевірену інформацію.
Метою заходу було привернення уваги здобувачів вищої освіти 211 групи, які думають про майбутнє. Адже інформаційне навантаження в сучасному співтоваристві надзвичайно потужне.
Здобувачі вищої освіти підкреслили, що на сучасному етапі більшість інформації вони отримують саме з інтернет-джерела та навели цікаві факти про Інтернет:
- Інтернет придумали у 1969 році.
- У перекладі з англійської “World Wide Web” це «всесвітня мережа». Саме від перших літер цих слів з’явилося “www” у веб-адресі. Ця мережа з’єднує комп’ютери в усьому світі для швидкого обміну інформацією.
- Батьками Інтернету вважають Роберта Канна та Вінтона Серфа. Його історія розпочалася з проєкту ARPANET, фінансованого Міністерством оборони США, для створення стійкої до збоїв комунікаційної мережі.
- У 1971 році була створена програма для пересилання електронних листів. Електронний лист надіслав Рей Томлінсон (американський програміст), який винайшов систему електронної пошти. Символ “@” використовувався для позначення того, що електронний лист було надіслано людині, а не машині (комп’ютеру).
- У 1990 році відбулося перше інтернет-підключення з використанням провідного телефону і модему.
- У 1991 році – всесвітня мережа стала загальнодоступною.
- Інтернетом користуються більш ніж 2.4 млрд людей по всьому світу.
- Історія українського сегмента Інтернет починається 19 грудня 1990 року, коли Юрій Янківський з Міжгалузевого Наукового Центру Технології Програмування «Технософт» під’єднався до світової мережі Інтернет.
- В середньому, людина проводить близько 51 хвилини за сеанс в мережі Інтернет.
- В 2023році, Китай, на два роки раніше, ніж передбачалося, випередив всі глобальні прогнози, запустивши першу у світі інтернет-мережу нового покоління, яка більш ніж у 10 разів перевершує за швидкістю наявні магістралі. Нова магістральна мережа, що була введена в експлуатацію в липні 2023 року, протяжність якої становить понад 3000 км оптичного волокна, здатна передавати дані зі швидкістю 1,2 терабіта (1200 гігабітів) за секунду між Пекіном на півночі країни, центральним китайським містом Ухань і Гуанчжоу в південній провінції Гуандун.
- Також у Китаї працюють спеціальні табори для лікування людей, залежних від інтернету.
У процесі заходу студенти переконалися, що той, хто вміє працювати з інформацією, стає успішною людиною, досягає успіху в професійній діяльності, бізнесі та інших галузях. В рамках вищезазначеного заходу підкреслювалося значення інформації, що передається в будь-якій формі.