Новини міжнародної діяльності викладачів факультету дошкільної та спеціальної освіти

КОРДОН НЕ ПЕРЕШКОДА, СПІЛЬНЕ ЄДНАЄ…

Усім привіт! Мене звати Оксана. Я студентка 3 курсу факультету дошкільної та спеціальної освіти УДПУ імені Павла Тичини.

З 1 по 7 жовтня 2023 року я стала учасницею проєкту «Від Уманя до Познаня: кордон не перешкода, спільне єднає…», який був організований в рамках обміну студентами Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та студентами Університету імені Адама Міцкевича у Познані (Польща).

Наша поїздка була насичена подіями та зустрічами з цікавими людьми, які в свою чергу подарували мені незабутні враження. За цей тиждень ми відвідали Університет Адама Міцкевича, де зустріли викладачів та керівництво університету, а також ознайомилися з історією та досягненнями Університету. Не менш захоплюючою для мене була інавгурація початку академічного року для польських студентів.

Були ми не тільки у Познані, але й відвідали місто Ґнезно, де знайомилися із історико-культурним минулим та архітектурною спадщиною цього міста. А ще відвідали Курницьку Бібліотеку Польської Академії Наук у місті Курник.

Протягом всієї поїздки, до нас неодноразово навідувались польські учасники проєкту, яких ми ознайомлювали з культурою та традиціями України. Провели для них майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки. Ну і, звісно, почастувати їх традиційною українською кухне: приготували борщ із салом, вареники з картоплею і грибами та тушковану капусту. Польські друзі в свою чергу розповіли про свою традиційну страву Bigos (Бігос або Біґос), яка готується з капусти та мʼяса. Пізно вечері разом відпочивали біля вогнища, де співали українські та польські пісні, смажили сосиски, танцювали та жартували.

Поїздка мені дуже сподобалась! Я рада, що стала учасницею цього проєкту та із задоволенням поїхала б ще!!!