В УДПУ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ГЕРОЄМ УКРАЇНИ ЛЕВКОМ ЛУК’ЯНЕНКОМ

В актовій залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 13 лютого відбулась зустріч із Героєм України, громадським та політичним діячем, колишнім політв’язнем Левком Лук’яненком. Окрім студентів та викладачів із людиною-легендою мали можливість поспілкуватися уманчани.

А напередодні зустрічі із громадськістю Левко Григорович поспілкувався із керівництвом університету, поцікавився як сьогодні живе і працює навчальний заклад.

На зібранні гостя представила проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва, кандидат історичних наук, професор Владилена Сокирська. Вона також на згадку про зустріч вручила Левку Лук’яненку подарунок – картину студентів факультету мистецтв УДПУ.

За свої політичні переконання та активну громадську діяльність Левко Григорович понад чверть століття провів за гратами, 72 дні – у камері смертників, проте не зрікся ідеалів і сьогодні у свої неповних 90 років залишається прикладом патріотизму та відданості Україні. Десятиліття підпільної діяльності й таборів були винагороджені у 1991 році, коли Лук’яненко власноруч писав Акт проголошення незалежності України.

Левко Григорович розповів про важке життя борців з комуністичним антиукраїнським режимом, проте зазначив, що ні на хвилину не пошкодував, що обрав саме такий шлях. Він твердо впевнений, що разом ми подолаємо імперію зла, яка зазіхнула на український народ.

Після промови Левка Григоровича усі охочі могли поставити йому питання. Так, кандидат політичних наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін історичного факультету Ярослав Балановський запитав, що слід розуміти під поняттям українська національна ідея.

– Це утвердження українства у всіх його проявах. Рабство, яке й досі переслідує нас, гальмує наш загальний розвиток. У чому це рабство проявляється ? У тому, що людина, маючи право голосу, вважає, що від неї нічого не залежить. І вона свій голос продає за кілограм гречки, даючи цим самим право якомусь злодію чи шахраєві вирішувати долю країни у Верховній Раді. Саме цей факт свідчить про те, що людина – раб. Все в наших руках, і лише ми можемо розпочати справжнє відродження нації, – відповів Левко Лук’яненко.

Хоча народний депутат України кількох скликань Левко Лук’яненко сьогодні відійшов від публічної політики, проте так само вболіває за Україну та її національну ідею. Левко Григорович переконаний, у нашої країни є шанс на відродження та розвиток, але для цього необхідно відмовитися від старих стереотипів та оновити владу.

Після офіційної частини зустрічі всі бажаючі мали можливість придбати книги з автографом Левка Лук’яненка і поспілкуватись із ним.

Друк