Перша пара нового навчального року

В останнє десятиліття в Україні активно проводяться різноманітні заходи, на кшталт «Дня Європи», метою яких є висвітлення історичних і культурологічних фактів тісного зв’язку нашої держави з країнами «Старого Світу», чи «Колиски людства». Як правило, в такі дні українська символіка перемежовується з атрибутами інших країн. В історичному ж плані увага усіляко акцентується на міждержавних контактах. І це дуже доречно, адже у століття світової інтеграції, цікаво і важливо знати якомога більше про інші країни та усвідомлювати спільність нашої історії.

Саме тому новий навчальний рік для студентів першокурсників на факультеті дошкільної та спеціальної освіти в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини було розпочато лекцією «Україна: європейський вибір» доцентом кафедри історії України Ольгою Скус.

Ольга Володимирівна наголосила, що в країні попри зовнішню агресію, яка суттєво гальмує наш Європоступ, відбуваються зміни, проводяться реформи. Але найголовнішим досягненням цього року – це отримання безвізового режиму з Європейською Спільнотою для наших громадян. Рушійною силою цих європрагнень протягом усього часу була молодь та найбільш свідома її частина – студентство. Саме ВИ своїм завзяттям, безкомпромісністю та енергією стали цією рушійною силою Революції на граніті у 1990 році, Помаранчевої революції 2004 року та недавнього Євромайдану і Революції гідності 2014 року.

Відбувся перегляд фільму «Як Україна йшла до безвізового режиму». Студенти уважно слухали та з пізнавальним інтересом дізналися про довгих 25 років як Україна йшла до безвізового режиму, як на шляху були часи нашого зближення з Європою і часи більш холодних відносин.

Надання Україні безвізу доводить, що наш важкий шлях до Європи, попри перепони та спротив нашого сусіда є невпинним та невідворотнім і це наше майбутнє. Адже молодь – майбутнє України, обрала саме його. І з наданням безвізу ми нарешті упритул наблизилися до результату своїх сподівань та боротьби.