Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Щороку 27 січня у світі вшановують пам’ять жертв Голокосту.
На міжнародному рівні офіційне вшанування загиблих унаслідок Голокосту 1933–1945 років розпочалося через 60 років після тих трагічних подій. 1 листопада 2005 року ухвалено резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, співавторами якої стали майже 100 держав.
Україна була однією з країн-ініціаторів підписання цього документа. Прийнята резолюція покликана не лише зберігати пам’ять про невинно закатованих, а й акцентувати на необхідності виховання толерантності, терпимості й поваги до прав людини.
Цього дня 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц, який у сучасному світі став символом нацистських злочинів.
У часи німецької окупації в роки Другої світової війни територія України стала одним з осередків численних переслідувань за расовою, етнічною, національною приналежністю та масових страт єврейського населення. За статистикою, серед 6 000 000 загиблих євреїв від нацистської політики терору понад 1 500 000 були нашими співгромадянами.
Сьогодні ми разом з усім світом розділяємо біль жахливих подій Голокосту. Водночас на території нашої країни російська федерація веде криваву й цинічну війну, нівелює право українців на життя у своїй державі. Систематичність і масовість обстрілів, звірства, вбивства та катування росіянами, наративи російської пропаганди свідчать про їхню конкретну мету — знищення українців як нації.
Але ми засвоїли уроки історії, пам’ятаємо про страшні жертви минулого та об’єднали свої зусилля, аби знищити ворога й зупинити страшний геноцид українського народу.
Шануємо та пам’ятаємо!