Логопед – одна із сучасних, затребуваних та престижних професій!

Вибір майбутньої професії – відповідальний момент у житті кожної людини.

Логопед – корекційний педагог, який займається усуненням мовних порушень у дітей і дорослих. Робота логопеда починається з розвитку у дітей уваги, зорового і слухового сприйняття (впізнавання і розрізнення), пам’яті, мислення, загальної та дрібної моторики.

Завдання логопеда:

• корекція звуковимови;
  • розширення і збагачення словникового запасу дітей;
  • розвиток зв’язного мовлення;
  • навчання грамоти;
  • виправлення граматичних помилок.

Знання логопеда:володіння методиками корекції усного та писемного мовлення, основ невропатології, психопатології, патології органів слуху і мови.

Особисті якості:увага, терпіння, дипломатичність. Люди, що говорять з дефектами, часто соромляться своїх недоліків і в спілкуванні з ними потрібно бути максимально коректним, уміти їх підбадьорити, підтримати.

Де працює логопед:

• спеціальні дошкільні та загальноосвітні заклади;
  • масові дошкільні та загальноосвітні заклади з інклюзивним навчанням;
  • логопедичні пункти в поліклініках, лікарнях;
  • психолого-медико-педагогічні консультації;
  • центри психолого-педагогічної реабілітації.

Варіант для професіоналів – відкриття власного приватного логопедичного кабінету.

Скільки отримує логопед?

У державному дитячому саду, школі або поліклініці логопед отримує від 3200 грн. до 5000 грн. У приватних ліцеях, дошкільних установах, розвиваючих центрах зарплати вищі – від 5000 грн. Високі доходи (від 8000 грн. і вище) може принести тільки приватна практика.

Обираючи професію логопеда, Ви обираєте шлях у своє успішне майбутнє!

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини запрошує на навчання на факультет дошкільної та спеціальної освіти, де Ви можете здобути такі кваліфікацію:

• Логопед. Дефектолог. Асистент вчителя загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням. Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку або фахівець з фізичної реабілітації ( на вибір).