Новини, події, оголошення

Педагог-дефектолог – професія сьогодення!

Педагог-дефектолог – професія сьогодення!

Дефектолог – спеціаліст, який працює з дітьми з особливостями психофізичного розвитку.

Завдання дефектолога: педагог-дефектолог повинен грамотно володіти методиками діагностики, корекції, навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами різної категорії порушень, розуміти механізми впливу тих або інших відхилень на загальний розвиток дитини, бачити можливості для їх компенсації.

Знання дефектолога:педагог-дефектолог повинен мати знання з педагогіки, психології,зі спеціальної і вікової педагогіки і психології, з розділів медицини в області наявних порушень, з соціальних, правових питань, з професійної орієнтації, соціальної адаптації і перспектив працевлаштування.

Де працює дефектолог:

  • спеціальні дошкільні та загальноосвітні заклади;
  • масові дошкільні та загальноосвітні заклади з інклюзивним навчанням;
  • психолого-медико-педагогічні консультації;
  • центри психолого-педагогічної реабілітації;
  • медико-психологічні центри;
  • медичні установи;
  • спеціальні установах і соціальні служби в освіті.

Кар’єрне зростання в професії залежить від стажу роботи, освіти. У практичній діяльності дефектолог може «вирости» до методиста або завідуючого (директора) установи – за умови значного стажу, додаткової освіти і високих результатів попередньої роботи. У науковій сфері відкривається дорогу вгору кар’єрними сходинками навчання в аспірантурі і докторантурі.

Особисті якості:

Щоб стати хорошим фахівцем, потрібні високий інтелект, інтуїція, спостережливість, комунікативні здібності, емоційна стійкість, відповідальність, цілеспрямованість, доброзичливість.

Споріднені професії:

Логопед, психолог, педагог, вихователь, соціальний працівник, психотерапевт.

Скільки отримує дефектолог?

У державному дитячому саду, школі або поліклініці дефектолог отримує від 3200 грн. до 5000 грн. У приватних ліцеях, дошкільних установах, розвиваючих центрах зарплати вищі – від 5000 грн. Високі доходи (від 8000 грн. і вище) може принести тільки приватна практика.

 

Обираючи професію дефектолога, Ви обираєте шлях у своє успішне майбутнє!

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини запрошує на навчання на факультет дошкільної та спеціальної освіти, де Ви можете здобути такі кваліфікацію:

  • Логопед. Дефектолог. Асистент вчителя загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням. Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку або фахівець з фізичної реабілітації ( на вибір).