Коуч-тренінг «Академічна доброчесність як основа забезпечення якості вищої освіти»

3 листопада 2022 року  на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти у форматі онлайн-зустрічі відбувся коуч-тренінг «Академічна доброчесність як основа забезпечення якості вищої освіти», в якому взяли участь усі працівники кафедри.

Під час зустрічі науково-педагогічні працівники дискутували щодо комплексу етичних принципів і визначених законом правил академічної доброчесності, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання і наукових досягнень та обговорювали такі основні науково-методичні й практичні аспекти порушеної проблеми, як:

• Академічна доброчесність як основа освітнього процесу (Лемещук М.А.)
  • Формування у студентів компетенцій з академічної доброчесності (Хрипун Д.М.)
  • Роль викладача у становленні наукової доброчесності здобувачів освіти (Бабій І.В.)

На завершення зустрічі учасники  дійшли одностайної думки: нездатність і небажання слідувати кращим світовим практикам в освітньо-науковій діяльності веде до порушень у виконанні професійних обов’язків. Все це шкодить процесам, погіршує відносини між членами університетської спільноти, підриває довіру до якості освіти і досліджень та їх авторитетності, призводить до марної витрати зайвих ресурсів і може завдати втрати іміджу університету. Підвищення авторитетності диплому про здобуття освіти та конкурентоспроможності випускника на ринку праці можливе лише за умови надання освітніх послуг та набуття компетенцій із дотриманням принципів академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин, виключення можливості створення умов для отримання неконкурентних переваг здобувачам вищої освіти при навчанні. Якість та авторитетність результатів наукових досліджень можлива лише за умови чесної реалізації дослідницького процесу без застосування неприйнятних у науковій спільноті практик з фактами порушення академічної доброчесності.

Загалом захід відбувся у дружній, невимушеній робочій атмосфері.