Академічна доброчесність здобувачів вищої освіти

23 березня 2023 року для здобувачів вищої освіти факультету дошкільної та спеціальної освіти усіх освітніх ступенів, старшим викладачем кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Черніченко Людмилою Анатоліївною було проведено черговий запланований семінар-тренінг «Академічна доброчесність здобувачів вищої освіти».

Мета заходу – сформувати мотивації неухильного дотримання доброчесності для забезпечення ефективності навчальної і дослідницької діяльності здобувачів вищої освіти, розвинути навички якісного академічного письма.

Під час семінар-тренінгу учасниками були розглянуті такі питання: академічна доброчесність, як чинник якості освіти; принципи академічної доброчесності; сутність основних видів порушень академічної доброчесності; правила цитування і посилання на джерело інформації.

Семінар-тренінг складався з двох частин – теоретичної та практичної. Під час вивчення теорії учасники дізналися про розвиток академічної доброчесності в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Під час практичних занять фхівці працювали у малих групах, робили презентації, дискутували тощо.

Наразі здобувачі працюють над написанням курсових проєктів та випускних кваліфікаційних робіт і підхід до формування власних наукових здобутків на принципах академічної доброчесності стане запорукою їхньої якісної освіти.