Регіональний науково-практичний семінар на тему: «Трансформаційні процеси системи освіти в умовах війни: виклики, проблеми та перспективи»
Нині ми переживаємо рік повномасштабної війни, нашої незламності та об’єднання Збройних Сил України, громадськості та освітян, волонтерів та молоді задля перемоги. Наші освітяни: викладачі та студентство, вчителі і вихователі, незважаючи на стрес, невизначеність та небезпеку, продовжують навчатися і навчати, долаючи незгоди.
23 березня 2023 р. на факультеті дошкільної та спеціальної освіти відбувся Регіональний науково-практичний семінар на тему: «Трансформаційні процеси системи освіти в умовах війни: виклики, проблеми та перспективи». Учасниками та гостями семінару були представники з університету імені Міцкевича (Польща), комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Уманської міської ради, Центру розвитку дитини «Перший клас», Громадської організації «Умань єднає», ДНЗ №12, №25, №34, Початкової школи №1 м. Умань, ЗДО № 2 м. Кодима Одеської області.
Про те як змінилося життя наших студентів на факультеті та які напрямки освітньої діяльності реалізуються в межах освітніх завдань підготовки висококваліфікованих фахівців дошкільної та спеціальної освіти розповіла декан факультету дошкільної та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Попиченко Світлана
Сергіївна.
Заступник директора Центру розвитку дитини «Перший клас», голова громадської організації «Умань єднає» та координатор Всеукраїнських проєктів в м. Умань Вдовиченко Наталія Вікторівна поділилася досвідом реалізації Всеукраїнських проєктів та особливостями застосування проведення різних форм і методів роботи щодо психоемоційної підтримки
дітей в період війни.
Про особливості організації роботи фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсного центру в умовах воєнного стану розповіла Бевзюк Марина Сергіївна – кандидат педагогічних наук, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Уманської міської ради.
Практичний психолог Мурзак Наталія Анатоліївна Уманської початкової школи №1 Уманської міської ради повідомила як організовується освітній процес в умовах війни в освітньому закладі.
Про особливості діяльності Академії обдарованих дітей «Вундеркінд» в умовах війни виступили доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти, керівник «Вундеркінду» Гаврилюк Світлана Миколаївна та керівник центру розвитку дитини «Дивосвіт».
Які психологічні техніки можна використовувати для допомоги нашій психіці справлятися зі стресами в умовах війни розповіла практичний психолог ДНЗ №12 м. Умані Бабенко Галина Вікторівна з темою доповіді «Перша психологічна допомога в укритті з досвіду Світлани Ройз».
Цікавими і емоційними були виступи здобувачів вищої освіти факультету Гарбар Рози, Скотник Ольги, Майданюк Світлани, Ляшенко Анастасії, Коломієць Тетяни, Полудень Дарії.
Сподіваємось на подальшу співпрацю в організації та проведенні спільних науково-практичних заходів із закладами освіти України!