Відкрите практичне заняття з дисципліни «Ознайомлення дітей з природним довкіллям»

16 квітня 2024 р.  зі студентами ІІ курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта, освітньо-професійної програми Дошкільна освіта факультету дошкільної та спеціальної освіти кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Дукою Т.М. було проведене відкрите практичне заняття з дисципліни «Ознайомлення дітей з природним довкіллям» на тему: «Форми організації роботи по ознайомленню дітей дошкільного віку з природою».

Мета практичного заняття спрямована на формування професійної компетентності майбутніх фахівців в галузі дошкільної освіти в контексті вивчення об’єктів та явищ природи, закріплення знань про форми організації роботи по ознайомленню дітей дошкільного віку з природою та набуття навичок їх проведення.

Заняття проходило в формі ділової гри, у якій усі студенти мали змогу спробували себе в ролі вихователів.

Хочеться відзначити розуміння відповідальності та високий рівень підготовки студентів до заняття та уміння поєднувати теоретичний матеріал з сучасними мультимедійними та наочними засобами.

Під час моделювання форм роботи увага студентів зосереджувалася на методичному дотриманні поетапності їх виконання та на науковому обґрунтуванні, у доступній формі для дітей дошкільного віку.

Практичне зняття сприяло розвитку креативності, критичності мислення, м’яких навичок та вдосконаленню фахових компетентностей, які обов’язково знадобляться нашим студентам у їхній подальшій професійній діяльності.