Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Відбулась Лекція-презентація на тему: «Жестова мова. Цікавинки» та майстер-клас «Вчимо мову жестів»

Щорічно в останній тиждень вересня в усьому світі проводиться Тиждень людей з вадами слуху, що завершується останньою неділею вересня, коли відмічаємо Міжнародний день людей з вадами слуху.

Міжнародний день людей з вадами слуху заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації людей з вадами слуху. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених вад.

Відповідно,  26 вересня 2023 року на базі Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик відбулась Лекція-презентація на тему: «Жестова мова. Цікавинки», яку підготували студенти 314 групи ОПП “Спеціальна освіта”. На заході були присутні декан факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Попиченко С.С., заступник декана з навчальної роботи кандидат педагогічних наук, доцент Бутенко О.Г., члени Центру, члени кафедри спеціальної та інклюзивної освіти  та здобувачі освіти.

Зокрема серед доповідачів були:

• Дар’я Грицюк  з темою виступу: “Особливості психічного розвитку дітей з порушеннями слуху”;
  • Софія Фесенко з темою виступу: “Сучасні цифрові сервіси для людей з порушеннями слуху”;
  • Ольга Драндалуш з темою виступу: “Особливості навчання та виховання дутей з порушеннями слуху”;
  • Ілона Денисова з темою виступу: “Видатні люди з порушенням слуху: екскурс в минуле”;
  • Наталія Дмитрів з темою виступу: “Соціальна адаптація людей з порушеннями слуху”

Друга частина заходу проходила в форматі майстер-класу «Вчимо мову жестів», який провела кандидат педагогічних наук, доцент Хрипун Д.М. Всі присутні мали можливість постікуватись мовою жестів.

Наприкінці заходу учасники зустрічі висловили надію, що Україна, Збройні Сили України, весь український народ переможуть агресора і надалі будуть працювати для створення як найсприятливіших умов для навчання та виховання осіб з порушеннями слуху!

Віримо у ПЕРЕМОГУ працюємо на ПЕРЕМОГУ!