Академія обдарованої дитини «Вундеркінд»

Студія «Гармонія»

Педагоги факультету дошкільної та спеціальної освіти продовжують забезпечувати психологічний супровід дітей студії «Гармонія», яка працює на базі Центру «Дивосвіт». Керівники студії к.пед.н., доцент кафедри дошкільної освіти Скрипник Н.І. та  к.пед.н., доцент кафедри педагогіки та психології розвитку дитини Кравчук Н.П. створюють необхідні умови для психологічної підтримки та емоційного комфорту учасників студії. Відповідно проводяться різні діагностичні обстеження і корекційно-розвивальні заняття для дітей.Зокрема, одним із важливих моментів у розвитку і психологічного благополуччя дитини є визначення і подолання її страхів, що особливо стало актуальним під час війни. Адже, емоційна чутливість і пов’язана з нею вразливість, відсутність або втрата любові і прив’язаності, неможливість уникнути агресію та усвідомлення особистісного безсилля, – сприяють виникненню різних страхів.

Отож, 2 жовтня 2023 р. к. пед. н., доцент кафедри дошкільної освіти Скрипник Н.І. провела з дітьми діагностику їх емоційного стану і сформованих переважаючих видів страхів.

Аналіз отриманих результатів виявив досить позитивні результати, хоча було зʼясовано, що у кількох малят наявні деякі групи страхів: медичні страхи (біль, уколи, лікарі, хвороби..); боязнь тварин (собак, змій…); у декого – страх смерті (від загрози обстрілів і вибухів), а також ‑ страх темряви і кошмарних снів. Хоч і були виявлені ці страхи, уцілому діти виявляли позитивні емоції, активність і впевненість. По завершенню обстеження була проведена стабілізаційна гра, а потім діти разом із дорослими виготовляли «браслети любові»

Надалі, плануються проведення корекційно-розвивальних занять з метою усунення виявлених проблем.