Науково-практичний cемінар  «АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА ТА НАУКОВА ЕТИКА ДОСЛІДНИКА»

На факультеті дошкільної та спеціальної освіти стало традицією систематичне проведення різноманітних заходів щодо формування академічної культури студентів на принципах дотримання академічної доброчесності.

З цією метою 17 лютого 2022 року для здобувачів першого курсу навчання факультету дошкільної та спеціальної освіти дистанційно на платформі Google Meet був проведений науково-практичний семінар на тему: «Академічна культура та наукова етика дослідника».

Докторка педагогічних наук, професорка Гаврилюк С.М. інформувала учасників семінару про види плагіату, сутність і принципи академічної доброчесності та стратегії її дотримання. Особливу увагу було акцентовано на запобігання плагіату в студентських наукових роботах.

Відтак, питаннями для обговорення стали:

1. Місце наукової етики в розвитку успішної кар’єри фахівця.
  2. Академічна чесність у наукових дослідженнях. Ознаки порушення академічної доброчесності згідно із законом України «Про освіту».
  3. Поняття інтелектуальної власності та авторського права.
  4. Плагіат у науковій роботі та шляхи боротьби із ним. Університетські положення про запобігання плагіату та антиплагіатні програми.
  5. Види плагіату. Фабрикація та фальсифікація у наукових роботах. Академічний саботаж.
  6. Порушення академічної доброчесності здобувачами освіти та покарання за нього.

Студенти отримали корисні знання та практичні рекомендації щодо дотримання принципів академічної доброчесності.

Отриманні знання будуть використані здобувачами освіти  під час проведення науково-дослідної роботи.

Автор: Гаврилюк С.М.