Новини, події, оголошення

Мотивуємо себе правильно!

   Сучасну людину часто переслідує лінь. Страшна і непокірна, вона бродить за нами по п’ятах і навіює сон. На роботі і вдома, де б ми не знаходилися, ми не дуже-то поспішаємо взятися за справу. Може, вся справа в нашій природі? Невже? У період раннього розвитку людства, коли у нас не було даху над головою, крім високого склепіння печер або в диких лісах, де всюди підстерігали люті хижаки, нас наврядчи турбувала лінь. Швидше за все, кожну мить нашого життя ми були насторожі, не рахуючи часу сну. Це зараз, коли нам більше не доводиться виживати, ховатися від хижаків і добувати їжу, в надії, що самі не станемо здобиччю, ми дозволяємо собі лежати на дивані. У теплі і безпеці. Звичайно, не можна виключати фактор зайнятості на нецікавій роботі, яка виснажує всі наші сили і зводить нанівець весь ентузіазм. В такому випадку, чому б не замислитися про зміну своєї сфери діяльності? Гарненько спланувавши перехід на цікаву роботу, отримавши необхідні знання та навички, ми змогли б дозволити собі зайнятися улюбленою справою і назавжди забути про лінь. Хоча … щоб цього досягти, знову ж потрібна мотивація! У цій статті буде наведено кілька технік самомотивації, які допоможуть вам у вашому шляху.

   1. Дійте всупереч опору. Просто змусьте себе підійти до робочого місця і починайте працювати, не дивлячись на лінь і інертність. Відключіться від усього, що може вас відволікати, думки про розваги замість роботи ігноруйте. Постарайтеся приступити до важливої для вас діяльності негайно і змусьте себе попрацювати як мінімум 10-15 хвилин. Зазвичай такий підхід перемикає нас в робочий настрій, розсіює сторонні думки і наповнює енергією, що вимагається для продовження роботи.

  2. Використовуйте біль і задоволення. Ваша мета полягає в тому, щоб зв’язати вашу бездіяльність з негативними наслідками, а вашу активність з позитивними. Зробити це ви можете різними способами. Наприклад, уявіть, яким повним стане ваше тіло, якщо ви продовжите лежати на дивані за переглядом телевізора, і якими стрункими ви будете, якщо почнете робити зарядку. Візуалізуйте результати ваших дій і бездіяльності яскраво і емоційно, намагайтеся уявити як можна більше позитивних і негативних наслідків в залежності від того, чим ви зараз займаєтеся. Уявляйте два можливих варіанти подій для термінів довжиною в 10, 15 або 20 років, так, щоб різниця була відчутною.

 3. Призначте нагороду. Якщо замість роботи ви віддаєте перевагу побродити по просторах інтернету, подивитися фільм або почитати цікаву книгу, припиняйте це бажання в корені. Пообіцяйте собі, що подивитеся довгоочікуваний фільм або зіграєте в комп’ютерну гру в вихідний день, з тією умовою, що робота буде виконана. Призначте для себе будь-яку іншу нагороду, яку вам хотілося б отримати. Не потрібно обіцяти собі мільйони через рік – два вашої праці, це може не спрацювати в даний момент, краще, якщо для кожного невеликого періоду часу ви будете призначати невелику, але привабливу для вас нагороду.

 4. Застосуйте НЛП – техніки. Нейролінгвістичне програмування, досить цікавий напрямок практичної психології, або психології успіху. НЛП дозволяє повторити успіх інших людей, копіюючи їхній образ думок, переконання і поведінку. Крім того, багато які з існуючих технологій НЛП можна адаптувати під техніки самомотивації. Зокрема, ви можете застосувати техніку якорів для збільшення вашої працездатності та мотивації до дій.

 5. Урізноманітніть ваше середовище. Навколишнє середовище може мати значний вплив на ваш рівень мотивації. Порядок, наприклад, збільшує прагнення до порядку в думках і діях, безлад, навпаки, сприяє розосередження вашої уваги і демотивує. Якщо ви хочете збільшити свою мотивацію до роботи, постарайтеся створити відповідне оточення. Приберіть все зайве з очей геть, усуньте все, що вас відволікає, зробіть таке середовище, в якому вам було б приємно працювати. Поставте на стіл або на інше видне місце табличку з мотивуючою цитатою. Подбайте про освітлення. Попередьте ваших близьких про те, щоб вас не турбували під час роботи.

 6. Увімкніть мотивуючу музику. Яка музика робить вас найбільш активними, заводить або, скажімо так, надихає на подвиги? Рок, техно, інструментальна музика або, може бути, класика? Приступаючи до роботи, включіть таку музику, яка змусить вас працювати з повним ентузіазмом. Зробіть упор на свій попередній досвід, а якщо сумніваєтеся у виборі – експериментуйте. Складіть добірку улюблених пісень, можна різних напрямків, що найбільшою мірою сприяють вашій активності, а не розслабленню. Увімкніть її на гучність комфортного для вас рівня, не надто голосно, інакше це може викликати роздратування, але і не дуже тихо, щоб вам не довелося до неї прислухатися.

 7. Поставте мету і отримаєте про неї повне уявлення. Наявність чітку, визначену мету, позбавлену сумнівів і коливань, це служить відмінним мотивуючим засобом, відсутність мети, навпаки, демотивує і підживлює схильність до ліні. Без мети навіть енергії у вас наче стає менше. Так, наприклад, відмічено, що визначеність і націленість на результат сприяють зосередженню ваших внутрішніх ресурсів на його досягнення, ви стаєте більш зосередженими та уважними. При всьому цьому, важливо мати мету для кожного аспекту вашого життя, так, щоб прокидаючись вранці, ви знали напевно, для чого ви встаєте. Щоб ніщо не могло збити вас з вашого шляху.

 8. Виберіть те, що вам цікаво. Складно мотивувати себе на виконання роботи, яка вам зовсім не цікава, більше того, така діяльність може стати для вас справжньою мукою. Запитайте: а чи дійсно вам це потрібно? Якщо так, в такому випадку вам доведеться попрацювати над своїми переконаннями і поглядами на життя, щоб, як мінімум, робота не доставляла вам великих незручностей. Якщо ні, просто змініть сферу вашої діяльності на те, що вам дійсно цікаво. Для виконання улюбленої справи вам не доведеться себе змушувати, умовляти або шукати способи самомотивації, ви просто будете робити це і отримувати задоволення від процесу.

 9. Більше рухайтеся. Лінь сприяє збільшенню ліні, а тривала бездіяльність призводить до зменшення внутрішньої енергії і активності в цілому. Особливо помітно від бездіяльності зменшується ваш рівень мотивації, так, вам буде важко змусити себе взятися за роботу після тривалого періоду застою. З іншого боку, регулярна фізична активність, заняття спортом і навіть проста ранкова розминка збільшує ваше прагнення робити щось корисне. Разом з фізичною зарядкою збільшиться і ваша впевненість в собі, буде краще думати голова, з’явиться більше корисних думок, ваші дії стануть більш ефективними.

 10. Зробіть роботу своєю звичкою. Це стосується не лише тієї роботи, яку вам необхідно виконати, а й роботи взагалі. Зробіть так, щоб регулярна діяльність стала вашою звичкою, трудіться весь час, коли не відпочиваєте. Вам буде набагато простіше сісти за робочий стіл і зробити щось потрібне, оскільки ваші руки будуть тягнутися до роботи, ваші думки будуть ходити навколо важливої справи. Це позбавить вас від необхідності мотивувати себе постійно. Тільки не потрібно доводити справу до фанатизму, здоровий відпочинок так само необхідний, як робота.

  Начебто нічого складного? Визначитися з тим, що вам цікаво, поставити мету, і почати діяти, попутно застосовуючи наведені вище техніки самомотивації. Не можна гарантувати, що вони спрацюють в вашому випадку, спробуйте, і, можливо, за допомогою цих технік ви, нарешті, зможете зрушити з місця. Все в ваших руках, успіхів!