Закон збереження енергії: як залишатися бадьорим весь день

   Перш за все варто усвідомити, що підйом енергії завжди чергується зі спадом. Потрібно прийняти це до уваги і, виходячи з цього, спланувати свій робочий день. Насправді ніяких особливих секретів тут немає. Люди, які демонструють, здавалося б, нескінченну енергію, просто користуються своїми енергетичними підйомами і знають, коли потрібно робити перерву. А ще оптимізують свою енергію завдяки правильній дієті і здоровому сну.

  Як використовувати свою енергію по максимуму? Не намагайтеся добитися короткочасного енергетичного підйому. Краще підтримувати достатній рівень енергії протягом дня. Що хорошого в каві або енергетичному напої, якщо через кілька годин ваша енергія різко падає, а до кінця дня ви відчуваєте себе знесиленими?

  Ось кілька порад: 

   1. Найкраще відмовтеся від кави 
Перестаньте штучно накачувати свій рівень енергії за допомогою кофеїну. Кофеїн руйнує сон, особливо якщо ви вживаєте його днем. Я раджу нарощувати повсякденне енергію природним чином, за допомогою дієти, сну, фізичних вправ і достатнього вживання рідини.

   2. Займайтеся спортом 
З цієї точки зору легкі кардіовправи на 30 хвилин — це не те, що Вам потрібно. Чоловікам варто також працювати з додатковою вагою, робити вправи для декількох груп м’язів або гімнастику. Жінкам варто зайнятися інтенсивними вправами (наприклад, кроссфітом). Якщо ви почнете це робити і будете при цьому правильно харчуватися, енергія литиметься з вух.

   3. Уникайте цукру 
Цукор згорає дуже швидко. Ваше багаття не зможе горіти довго, якщо ви будете підкидати в нього тільки труть. Потрібні гілки — тобто необроблена хімічно, реальна їжа, бажано з низьким глікемічним індексом.

   4. Та й взагалі переключіться на їжу з низьким глікемічним індексом 
Тобто їжу, яка не дуже піднімає рівень глюкози в крові і постачає тіло енергією на більш тривалий період.

   5. Підвищуйте якість сну 
У спальні має бути абсолютно темно. Використовуйте беруші, якщо без них ніяк. Не дивіться на яскраві екрани хоча б за годину до сну. А якщо вже вам довелося читати щось з екрану, приглушіть яскравість. Також не піддавайте шкіру сильному світловому впливу перед сном. Лягайте спати і вставайте в один і той же час.

   Як керувати неминучими злетами і спадами енергії? Ось огляд деяких кроків, які варто зробити, щоб користуватися енергетичними підйомами і не давати спаду енергії підривати вашу продуктивність.

   1. З’ясуйте, коли ваша енергія на підйомі, а коли йде на спад 
Хоча в цілому коливання енергії у людей схожі, тут є великий елемент індивідуальності. І вам потрібно з’ясувати, в чому ваші індивідуальні особливості. Я відстежував свою енергію протягом декількох днів, щогодини оцінюючи її за шкалою від 1 до 10. З цих даних отримав графік. Я здивувався: повторюється одна і та ж схема! І це сильно змінило мій підхід до планування робочого дня. Раджу вам зробити так само — це знадобиться для наступних кроків.

  2. Розподіліть свої завдання відповідно до рівнів енергії 
Тепер ви знаєте, коли у вас настає пік, а коли спад енергії, і можете спланувати роботу з урахуванням цього. Раджу розділити всі завдання на три категорії: 

— Завдання з високим споживанням енергії: їх краще виконувати, коли енергія на піку (8-10 балів за 10-бальною шкалою). Це найдорожчий час. На цей час варто запланувати тільки найважливіші та складні завдання.

— Завдання із середнім споживанням енергії (5-7 балів): це, наприклад, справи, пов’язані з комунікацією, зустрічами, не найважливіші рішення.

— Завдання з низьким споживанням енергії (0-4): повторювані, рутинні або просто приємні справи. Це також можуть бути пасивні заняття — читання, перегляд відео, прослуховування музики або подкастів. Все, що може вас відволікти в періоди, коли ваша енергія на більш високому рівні.

   3. Працюйте в інтервалах по 60-120 хвилин і робіть перерви 
Наші внутрішні ритми дозволяють нам працювати над якоюсь задачею до 90 хвилин, і потім наша зосередженість починає розсіюватися. Люди, які роблять перерви, працюють продуктивніше і зберігають більше енергії. Зробіть собі таку послугу.

   4. Відстежуйте свою продуктивність 
Коли ви почнете діяти і розподіляти завдання відповідно до рівня енергії, буде дуже правильно ще й відслідковувати свою продуктивність протягом дня. Ці дані, якщо їх співвіднести з вашим попереднім графіком про енергію, допоможуть вам зрозуміти, як ви насправді працюєте. І це дозволить внести досить точні коректування в ваш графік і робочий процес.

Друк