Новини, події, оголошенняОсвітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Флешмоб на підтримку людей з розладами аутистичного спектру

      2 квітня у світі відзначають Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. На факультеті дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з нагоди цього дня пройшов спеціальний флешмоб “Вдягни блакитний одяг – підтримай людей із розладами аутистичного спектру».

       

       Флешмоб проводиться вже не вперше. Цього року всі викладачі та студенти факультету також одягнулися в блакитні та сині кольори, щоб підтримати дітей з розладами аутистичного спектру.

 

      Метою заходу було розповсюдження знань про розлади аутистичного спектру, збільшення поінформованості щодо захворювання, залучення людства до сприяння підвищенню рівня життя та допомоги дітям з РАС.

Інформація:

       «Ау», ­– кричать люди, якщо заблудять у лісі. Це означає: «я сам, відзовіться, хто чує». Слово «аутизм» теж цього кореня, воно походить від грецького autos – «сам», а аутизм — «занурення у себе». (Вперше цей текст був опубілкований Радіо Свобода у 2019 році).

       Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.

      День поширення інформації про аутизм започаткували, щоб поширювати інформацію про цей розлад в усьому світі. Блакитний колір і пазли є символами цього дня. Аутизм, як окрему проблему, виокремили лише наприкінці 30-х років минулого століття. Відтоді змінилися підходи до лікування і діагностика. Уже діагностують цілий спектр розладів, які відносять до аутизму. Вдосконалення діагностити збільшило і кількість діагностованих випадків. Раніше говорили про 1 дитину зі 100, тепер кажуть про 1 із 88, і навіть одну із 65, яка має цей розлад.