Новини, події, оголошення

21 березня – Міжнародний День людини з синдромом Дауна

        «Багато шкарпеток»: 🧦🧦🧦студенти факультету дошкільної та спеціальної освіти флешмобом підтримали людей із синдромом Дауна❤️
📌21 березня📌у світі відзначають День людини із синдромом Дауна. Щорічно в соцмережах проходить флешмоб «LotsOfSocks» – люди вдягають різнокольорові шкарпетки, аби привернути увагу до цього синдрому та відчути себе не такими, як усі.
              День проведення Міжнародного Дня людини із синдромом Дауна обраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця, пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.   
                  Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх. 
   
         
             Ще 50 років тому люди із цим синдромом були ізольовані від суспільства – та сьогодні вони можуть жити повноцінним життям, адаптуватись у соціумі і навіть працювати. «Сонячні люди» зазвичай дуже добрі, чуйні та привітні.