21 березня – Міжнародний День людини з синдромом Дауна
«Багато шкарпеток»: ![🧦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t82/1/16/1f9e6.png)
![🧦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t82/1/16/1f9e6.png)
студенти факультету дошкільної та спеціальної освіти флешмобом підтримали людей із синдромом Дауна![❤️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png)
![🧦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t82/1/16/1f9e6.png)
![🧦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t82/1/16/1f9e6.png)
![🧦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t82/1/16/1f9e6.png)
![❤️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/lro-600x445.jpg)
День проведення Міжнародного Дня людини із синдромом Дауна обраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця, пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/ro-450x600.jpg)
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/yzobrazhenye_viber_2021-03-21_21-54-19-600x389.jpg)
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/ol-600x450.jpg)
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/rlo-600x600.jpg)
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/roo.jpg)
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/yzobrazhenye_viber_2021-03-21_21-54-19olo-600x600.jpg)
Ще 50 років тому люди із цим синдромом були ізольовані від суспільства – та сьогодні вони можуть жити повноцінним життям, адаптуватись у соціумі і навіть працювати. «Сонячні люди» зазвичай дуже добрі, чуйні та привітні.
![](https://fdo.udpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/1-102-700x467-1-600x400.jpg)