Новини, події, оголошення

Всеукраїнський науково-методичний семінар «Формування soft skills як дескриптор якості сучасної вищої освіти»

14 березня 2024 року на факультеті дошкільної та спеціальної освіти відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Формування soft skills як дескриптор якості сучасної вищої освіти».

У ході семінару відбулося активне обговорення актуальних питань, зокрема: soft skills у сучасних реаліях української освіти; технології̈ формування soft skills в системі професійної підготовки майбутніх фахівців дошкільної та спеціальної освіти; специфіка поєднання soft skills і hard skills у закладах освіти та ін.

Організатором заходу виступила кафедра дошкільної освіти.

В рамках проведення семінару проведено тренінги з формування м’яких навичок, за участі здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр», «Магістр» спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Спеціальна освіта» та науково-педагогічних працівників факультету.

 

Тренінг «Ефективна комунікація».

Спікер – Світлана ЦИМБАЛ-СЛАТВІНСЬКА, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, факультету дошкільної та спеціальної освіти.

Від ефективної комунікації, з базисом на партнерську взаємодію, залежить успішність не тільки професійної траєкторії, а й особистого життя, тому ефективна комунікація – це здатність управляти своїм життям, досягати нових цілей, будувати безбар’єрний простір для успіху, саморозвитку та самовдосконалення!

У програмі тренінгу:

  • «прокачка» навичок спілкування;
  • стратегії ефективної комунікації;
  • алгоритмізація ефективного комунікативного партнерства;
  • фактори успішної кар’єри.

Цікавими та ефективними для учасників тренінгу видалися наступні активності: «Неіснуюча тварина», «Використання метафоричних карт», «Телефонограма» та ін.

Тренінг «Особиста ефективність. Тайм-менеджмент».

Спікер – Ольга ЛОГІНОВА, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри маркетингу, менеджменту та управління бізнесом, навчально-наукового інституту економіки та бізнес-освіти.

Тайм-менеджмент – це набір мотиваційних систем, а також інструментів контролю, мета яких – навчитися розпоряджатися робочим часом таким чином, щоб не тільки підвищити ефективність роботи організації, але і зробити саму роботу більш комфортною.

У програмі тренінгу:

  • покращення власного управління часом через краще планування, розстановку пріоритетів, делегування, контроль над навколишнім, розуміння себе і визначення, що можна змінювати в своїх звичках, режимі і світовідчутті;
  • тайм-менеджмент у деталях;
  • вікно Ейзенхауєра як один з най потужніших інструментів у тайм-менеджменті

Серед активностей, запропонованих спікером, надзвичайно захоплюючою було створення «Кола життєвого балансу». За допомогою цієї техніки учасники семінару мали змогу оцінити свою задоволеність у всіх сферах життя, побачити та проаналізувати цілісну картину свого життя, у результаті чого відбулося розуміння, куди рухатися в першу чергу задля досягнення особистих цілей.

По завершенню учасники семінару мали змогу обговорити актуальні питання та отримати вичерпні відповіді від спікерів, спілкуватися між собою та обмінюватися досвідом.

Дякуємо усім спікерам та учасникам семінару за надзвичайно цікавий та змістовний захід!