Новини, події, оголошення

Звертаюся до тебе, першокурснику!

   У цей момент ти здаєш або здав свої документи до вишу. Це означає, що дуже скоро ти поринеш у життя університету та станеш частиною студентської спільноти. Щоб це вийшло у тебе простіше та краще, ніж в мене свого часу, хочу поділитись з тобою своїми думками та власним дослідом взаємодії зі студентським самоврядуванням.

Про першокурсника

Для студентської спільноти першокурсники – це завжди цікаво. Нові стосунки, нові ідеї та пропозиції, нові погляди на певні речі, а також свіжий (не замилений, зламаний чи “придушений” принципами) мозок.

  Приємно зустрічати нові обличчя, нові голоси та погляди в своєму навчальному закладі, де вирує життя. Це розуміє більшість студентів, й тим більше активна їхня частина, бо з кожним новим поколінням вступників зі студентами змінюється сам університет.


Знайомство

   Відтак, прийшовши перший раз, зробивши перші кроки своєю новою (хай навіть і другою) домівкою, ти починаєш знайомство з тією «системою», яка працює у виші. Слово система може лякати, але ти хочеш дізнатися які зв’язки та взаємодії є у цих стінах та поза їхніми межами.

   Звісно, першими тебе надихнуть на взаємодію студентські об’єднання. Про це я тобі й хочу розповісти.

Студент


Орган студентського самоврядування

Одним з таких об’єднань студентів є орган студентського самоврядування твого вишу. В кожному навчальному закладі він зветься по-своєму: Студентська рада, парламент, сенат, альянс, колегія та навіть Братство спудеїв, як в Острозькій академії. Всі вони мають одну мету, функції та призначення – об’єднувати студентів у праві вирішувати питання побуту, розвитку, розваг та управління вищим навчальним закладом.

  Дивно, так? У школі все просто – керівництво вирішує все самостійно, а школярі зазвичай напряму контактують з учителями й не більше. В університеті все працює трошки інакше, а саме – двосторонньо.

   Орган студентського самворядування – це твій представник перед адміністрацією вишу. Він працює у десятках напрямків: від проведення розважальних заходів до правового захисту, від музичних вечорів до акцій протесту. Все це робить життя студентів більш активним, більш цікавим та корисним для майбутніх ланок суспільства, до однієї з яких ти приєднаєшся після отримання диплому.


Студентська спільнота

Зацікавило? Тоді до деталей.

   Для роботи органів студентського самоврядування потрібно багато як людських ресурсів (людино-годин, ідей та рук), так і стійкості у розумінні роботи на благо студентів та важливості цього. Так, студентська спільнота України наразі переживає не найкращі часи. Різноманіття подій та поглядів змусило студентів абстрагуватись від роботи над спільним майбутнім. Це видно як всередині вишів, так і на національному рівні.

   Тому я звертаюсь до тебе, першокурснику, з таким меседжем:
Ти — новий подих у роботі студентів над спільними майбутнім, принципами та ідеалами.
Ти — нове життя, за твоєю допомогою можуть вирішитися застарілі конфлікти.
Ти — новий погляд, який необхідний твоєму вишу та студентському самоврядуванню.
Ти — нове майбутнє такої серйозної суспільної сили як студентство!

   Задумайся над цим, бо кожна думка на новому шляху, який ти обрав для себе, коли став студентом вищого навчального закладу України, має значення! 
Давай разом відповімо Франкові: ми «лупаймо сю скалу» для того, щоб життя було кращим і щоб залишити за собою тільки ліпше.

   Долучайся до органів студентського самоврядування, роби свій університет кращим.