Як подорожі вчать нас бути продуктивнішими

Нещодавно я повернувся з шеститижневої поїздки по Азії. Я побував в 8 країнах, 12 містах, подорожуючи з одним рюкзаком, фотографуючи і працюючи по 5-10 годин на тиждень. Але для зовнішнього світу в моїй роботі мало що змінилося. Епізоди подкасту продовжували виходити по четвергах, статті та улюблені знахідки — по понеділках, а книжкові огляди публікувалися протягом тижня.

Хоча мені доводилося викроювати можливості для роботи під час перельотів, затримок рейсів і вранці, коли не спалося через зміни часових поясів, я зміг зберегти той же обсяг публікацій, що і перед від’їздом, коли у мене був цілий тиждень, щоб все це зробити.

Тепер, коли я повернувся в США, потрібно підтримувати цей рівень продуктивності. Більше я не можу прикриватися законом Паркінсона, тому потрібно зробити якісь висновки і застосувати їх до мого графіку.

Ось деякі з цих висновків.

1. Ви можете писати швидше, ніж ви думаєте

Той, хто заробляє на життя письменництвом, знає, що навіть коротку статтю можна писати цілу вічність. Проте коли вам потрібно зробити це за півтори години польоту, у вас немає вибору. Ви берете і пишете.

Якщо у вас немає такого реального обмеження, спробуйте створити його штучним шляхом. Дайте собі одну годину, щоб написати статтю, встановивши таймер або запланувавши зустріч через годину. Створіть це почуття невідкладності, щоб закінчити роботу, замість того, щоб залишати собі досить часу і затягувати процес.

2. Імейли можна ігнорувати

Ви можете ігнорувати більшість повідомлень електронної пошти, якщо там немає нічого цікавого чи вкрай важливого. Під час поїздки я сміливо відправляв листи в архів, коли відчував завал. І що поганого сталося від ігнорування повідомлень? Нічого. На важливі листи я відповів, а інше було стерто з моєї пам’яті.

Тепер я більш серйозно підходжу до відповідей на листи. Якщо це не цікаво або не дуже важливо, краще просто пропустити їх. Якщо це друг, краще відповісти на Facebook або в месенджері, де можна поспілкуватися більш конструктивно. Електронна пошта викликає занепокоєння, краще просто звести до мінімуму її використання.

3. Заглиблюватися в аналітику непродуктивно

Коли у вас немає можливості тягнути час, копаючись в аналітиці свого сайту, ви перестаєте це робити і розумієте, наскільки мало користі ця аналітика вам приносить. Приємно бачити показники трафіку, і звідки він приходить, але здебільшого ці дані не потрібні вам кожен день. Це інфоманія.

Ви знаєте, що потрібно робити, щоб направити ці цифри в правильне русло. Зосередьтеся на цьому, а не на тому, скільки відвідувачів прийшло на сайт сьогодні з Твіттера.

4. Аутсорсинг і делегування лякають, але без них не обійтися

Коли я запустив Nat Chat, я дуже швидко зрозумів, що ненавиджу редагування, яке забирало більшу частину мого часу. Тому я найняв людину, яка взяла це на себе. Я не розумів, наскільки це важливо, поки не почав подорожувати і не втратив можливість бути на місці та стежити за всім: коли вам в роботі допомагають хороші люди, яким ви можете довіряти, стає набагато простіше зосередитися на найбільш важливих частинах того, що ви робите .

5. Деякі книги не варто дочитувати до кінця

Якщо книга не здатна змінити ваш погляд на світ або додати новий потужний інструмент в ваш ментальний арсенал, залиште її. Не піддавайтеся переконанням, що книгу обов’язково потрібно дочитати до кінця. Ось чому ви не читаєте стільки, скільки хочете.

Замість цього запитайте себе, чи отримуєте ви від книги те, що хочете. Подивіться, скільки заміток ви зробили під час читання. Якщо вона не відповідає рівню кращих книг, які ви читали, киньте її і рухайтеся далі. Або погортайте, щоб подивитися, чи є в ній щось ще цікаве.

6. Найголовніше: потрібно розширювати свої ліміти продуктивності

Важко зрозуміти, які 20% завдань для вас важливіші всього, якщо просто сидіти і думати. Але якщо життя змушує відкинути 80% того, що ви робите, найбільш важливі завдання, природно, виявляться на поверхні.

Регулярно влаштовуйте свого роду масивний стрес для вашої продуктивності. Рушайте в поїздку, де ви зможете працювати лише кілька годин на тиждень. Обмежте доступ в інтернет. Заведіть хобі і змусьте себе витратити на нього половину свого часу. Незалежно від того, що ви робите, шукайте способи постійно випробовувати свої власні системи і продуктивність.

Якщо ви цього не зробите, то ніколи не побачите, скільки всього ви можете зробити і наскільки продуктивними можете бути.

Джерело: ideanomics.ru
Ілюстрація: David Doran