Впровадження академічної доброчесності як інструменту забезпечення якості освіти

Формування студентів та викладачів як повноцінних учасників освітнього процесу та кваліфікованих фахівців передбачає розуміння та дотримання академічної доброчесності.

Академічна доброчесність – є важливим компонентом академічної культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Саме тому її формування у здобувачів вищої освіти під час реалізації освітньо-наукового процесу є надважливим завданням сьогодення.

З метою ознайомлення з особливостями реалізації таких принципів в діяльності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 14 грудня 2022 р. для здобувачів першого курсу освітнього ступеня «магістр» спеціальності 016 Спеціальна освіта було організовано доктором педагогічних наук, професором кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Цимбал-Слатвінською Світланою Володимирівною.

Під час зустрічі Світлана Володимирівна представила ключові внутрішні нормативні документи у сфері академічної доброчесності.

Студенти-учасники зустрічі мали змогу ознайомитися з ключовими цінностями та засадами академічної доброчесності в Уманському державному педагогічного університету імені Павла Тичини. Акцентовано увагу на найбільш поширені типи порушень академічної доброчесності, з’ясували роль дотримання правил академічної доброчесності та професійної етики у освітньому та науковому процесі.