ЖІНКА-НАУКОВЕЦЬ – ДИВНО, ЗУХВАЛО ЧИ ПРИРОДНО?
11 лютого – Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Цей день був проголошений Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року з метою досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки й розширення їхніх прав і можливостей, а також забезпечення гендерної рівності.
Україна належить до країн із високим рівнем участі жінок у наукових дослідженнях і розробках, за даними ЮНЕСКО в українській науці 45 % жінок. Це 12-те місце серед європейських країн. Для порівняння, у сусідній Білорусі кількість жінок-науковців становить 39,6 %, у Польщі – 37 %. Найменше дослідниць у Нідерландах (25,4 %), у Чехії (26,9 %), Франції (27 %) та Німеччині (28 %).
У будь-який період історії неважко відшукати передових і талановитих жінок-учених, які рухали науку нарівні з чоловіками.
Факультет дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини пишається здобутками жінок, чия праця в науці є визначною!
Дозвольте привітати Вас, шановні жінки-науковці, з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці, подякувати за активну життєву позицію та вагомий внесок у розвиток нашої держави.
Нових творчих звершень, натхнення, любові, добробуту та жіночого щастя!
З повагою адміністрація факультету
дошкільної та спеціальної освіти