Виховний захід на тему: «Академічна доброчесність починається з тебе»
11 травня 2023 р. зі здобувачами вищої освіти 331 групи факультету дошкільної та спеціальної освіти був проведений виховний захід на тему: «Академічна доброчесність починається з тебе».
«Академічна доброчесність» стає універсальним поняттям, оскільки воно стосується не лише загальної корпоративної культури, а й внутрішньої культури особистості науковця, викладача, здобувача вищої освіти.
Академічна доброчесність є важливою складовою успіху студента в навчанні. Знання про правила і норми, що регулюють академічну доброчесність, допомагають студентам уникнути плагіату та інших порушень, що можуть призвести до відрахування з навчального закладу або зниження балів за написану роботу. Крім того, практика доброчесної поведінки в навчанні допомагає студентам розвивати навички критичного мислення, аналізу та самостійної роботи. Також, студенти навчаються повазі до колег, самоповазі, чесності та справедливості. Отже, проведення заходів на тему “Академічна доброчесність” вдосконалюють знання та допомагають студентам навчитись дотримуватися принципів академічної доброчесності, що є важливою складовою успіху в навчанні та подальшій кар’єрі.
Відтак, доброчесність є запорукою формування інтелектуальної гідності, розвитку чесності і відповідальності усіх учасників освітнього процесу.
Здобувачі вищої освіти мали змогу також дізнатись про основні принципи академічної доброчесності, поняття плагіату та обговорити питання використання штучного інтелекту ChatGPT учасниками наукової спільноти у контексті дотримання умов академічної доброчесності.
Також студенти ознайомилися зі статтею 42 Закону України «Про освіту», де говориться, що академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.
Дотримання академічної доброчесності педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками передбачає:
- посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;
- дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;
- надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну педагогічну (науково-педагогічну, творчу) діяльність;
- контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти;
- об’єктивне оцінювання результатів навчання.
Віримо, що здобувачі вищої освіти неодмінно будуть дотримуватися принципів академічної доброчесності, адже це є запорукою успішного навчання і подальшої кар`єри