Виховна година до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Втратити фізичну незалежність –

не означає втратити життя.

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою.

Відзначення цієї дати мобілізує підтримку громадськості для розв’язання найважливіших питань, що стосуються соціального життя людей з інвалідністю, сприяє підвищенню обізнаності про проблеми інвалідності й привертає увагу до переваг інклюзивного суспільства, доступного для всіх.

2 грудня 2021 року доцентом кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Бегас Л.Д було проведено онлайн виховну годину для студентів 214, 215 та 24 груп до Дня людей з обмеженими можливостями. Людмила Дмитрівна ознайомила присутніх з історіями життя та соціалізацією таких «особливих» людей.

Наприкінці пари всі студенти висловили власну думку та дійшли висновку, що інвалідність не є перепоною до повноцінного життя, це не вирок й не покарання. Люди з інвалідністю  є повноправними членами суспільства, які потребують трішечки більше уваги та піклування, створення відповідних умов.

Відзначення цієї дати – це привід задуматись над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя.