Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолого-педагогічний супровід розвитку особистості дитини в умовах взаємодії закладу дошкільної освіти і сім’ї»

25 листопада 2021 року на базі факультету дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в оnline-форматі на платформі Google Meet було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Психолого-педагогічний супровід розвитку особистості дитини в умовах взаємодії закладу дошкільної освіти і сім’ї».

До учасників конференції з вітальним словом звернулися: декан факультету к.п.н., доц. Світлана Сергіївна Попиченко та д. п. н., проф., зав. кафедри Людмила Валентинівна Іщенко.

Як відомо процес розвитку особистості відбувається протягом усього активного життя людини, але при цьому дошкільний вік є первинним, визначальним, стабілізуючим. Він є найсприятливішим для здійснення виховних впливів.

Розв’язання завдань формування та розвитку особистості дитини дошкільного віку є можливим за умов забезпечення психолого педагогічного супроводу та створення оптимального психологічно комфортного середовища в закладі дошкільної освіти, створення атмосфери емоційного благополуччя дитини.

Учасники конференції поділилися своїм досвідом роботи, своїми досягненнями, інноваційними технологіями навчання, виховання та розвитку дітей в сучасному закладі дошкільної освіти, розкрили особливості психолого-педагогічної підтримки дитини у реаліях сьогодення.

Серед доповідачів відзначимо:

1. Андрющенко Тетяна Костянтинівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»

2. Кривда Вікторія Миколаївна директор Початкової школа №1, м. Умань

3. Дідура Любов Олексіївна завідувач ЗДО № 25, м. Умань

4. Бурлаченко Світлана Юріївна завідувач ЗДО № 15, м. Умань

5. Буртна Наталія Іванівна музичний керівник ЗДО № 15, м. Умань

6.Фоменко Наталія Олегівна вихователь ЗДО № 15, м. Умань

7.Бурлик Дар’я Євгенівна магістрантка факультету дошкільної та спеціальної освіти

8. Цибульська Ірина Владиславівна здобувачка 2 курсу, факультету дошкільної та спеціальної освіти

Також, хочемо подякувати за активну участь наших колег, друзів, аспірантів, які поділилися своїми напрацюваннями і долучилися до написання тез.

1. Інститут проблем виховання НАПН України.
  2. Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.
  3. Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка.
  4. Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
  5. Криворізький державний педагогічний університет.
  6. Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова.
  7. Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.
  8. Дошкільний навчальний заклад «Іскринка» № 270, м. Запоріжжя.
  9. Комунальний дошкільний навчальний заклад комбінованого типу «Ясла-садок №163 «Квіточка» Маріупольської міської ради Донецької області».
  10. Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №101 комбінованого типу» Криворізької міської ради.

Щиро дякуємо всім учасникам конференції. Викладачі, студенти, аспіранти отримали задоволення від виступів, багато для себе взяли корисного. Робота була плідною. Ми мали можливість знову переконатися, що дошкільні педагоги це – особливі люди: добрі, мудрі, розумні, креативні і найголовнішою відмінністю є їхня любов до дітей.