Новини, події, оголошення

VIVAT ACADEMIA! VIVANT PROFESSORES!

 

   Словами відомого гімну «Vivat Academia! Vivant professores!» розпочалося засідання Урочистої академії в УДПУ імені Павла Тичини, приурочене Дню науки.

   Святковий захід супроводжувала виставка наукової продукції викладачів та студентів університету, а також сертифікатів учасників міжнародних програм 2017–2018 н.р., дипломів переможців конкурсів, олімпіад, змагань, що розмістилася у вестибюлі нового корпусу. Піднесеності науковому зібранню додавав і виступ інструментального ансамблю «Ренесанс» у холі корпусу (керівник – Тетяна Радзівіл).

   Вшанувати наукові традиції, досягнення вчених університету, студентів та аспірантів завітали численні поважні гості: мер міста Олександр Цебрій, голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко, начальник відділу освіти Уманської районної державної адміністрації Борис Бондар, методист відділу освіти Уманської міської ради Інна Трохименко; провідні науковці партнерських закладів освіти Республіки Польща: Даріуш Ротт (Сілезький Університет в Катовіце), Катаржина Єндражчик (Познанський університет імені Адама Міцкевича) та Данута Глувка (Державна вища школа професійної освіти імені Яна Амоса Коменського в Лєшно), а також члени Наглядової ради університету, проректори, члени Вченої ради, науково-педагогічні працівники, студенти.

   Вітаючи присутніх у актовій залі зі святом, ректор УДПУ, доктор педагогічних наук, професор Олександр Безлюдний зазначив, що нашому навчальному закладу є чим пишатися: відомі науковці та їхні молоді послідовники щороку примножують наукові здобутки альма-матер, виховуючи гідне поповнення інтелектуальної еліти країни.

   В урочистій атмосфері Олександр Іванович вручив атестат доцента Яні Бондарук, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри англійської мови та методики її навчання; дипломи кандидата наук – Любові Безлатній, викладачу кафедри географії та методики її навчання; Оксані Герасименко, викладачу кафедри географії та методики її навчання; Сергію Карасевичу, викладачу кафедри спортивних дисциплін; Маріі Кудлі, викладачу кафедри педагогіки та освітнього менеджменту; Ользі Свиридюк, викладачу кафедри англійської мови та методики її навчання.

   За сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність та досягнуті успіхи у справі навчання і виховання студентської молоді науково-педагогічні працівники нашого університету були напередодні запрошені на нагородження в Міністерство освіти і науки України та відзначені нагрудними знаками, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.

   Ректор університету вручив нагрудний знак МОН України «За наукові та освітні досягнення» завідувачу кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі, доктору педагогічних наук, професору Ользі Комар; а нагрудний знак МОН України «Василь Сухомлинський» – кандидату педагогічних наук, доценту кафедри професійної освіти та технологій за профілями Тамарі Кравченко.

   Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України отримали Андрій Гедзик, перший проректор університету, доктор педагогічних наук, професор; Лариса Ткачук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту; Галина Шулдик, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології; Наталія Дубова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри професійної освіти та технологій за профілями.

   За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, становлення освіти і науки в Україні цілий ряд викладачів  були нагороджені почесними грамотами Черкаської обласної ради, Черкаської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Подяками Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради, грамотами виконавчого комітету Уманської міської ради, Уманської районної ради та районної державної адміністрації, відділів освіти Уманської міської ради та Уманської райдержадміністрації, Первинної профспілкової організації УДПУ, а також подяками ректора університету.

   Відзначили також значні наукові досягнення факультетів, кафедр, внесок учених у розвиток теорії і методики наукових досліджень, значну кількість публікацій у науковометричній базі даних, за наукові праці, розміщені в Інституційному репозитарії, за авторство кращих навчальних посібників, підручників й монографій, а також за високий рівень організації та проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови та літератури (з методикою їх викладання), ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад зі спеціальностей «Історія» і «Трудове навчання та технології».

   Окремим розділом урочистостей стало нагородження студентської молоді за досягнення в науковій роботі. Цьогоріч значно поповнилась славна когорта молодих науковців, студентів, які отримали перемоги у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, на різних конкурсах, турнірах та олімпіадах. Ці успіхи підтверджують, що УДПУ імені Павла Тичини є центром наукової думки регіону, кузнею молодих талановитих фахівців. Всіх студентів-переможців та їхніх наукових керівників відзначено під час Урочистої академії.

   Славу університету приносять і творчі колективи, які на всеукраїнському та міжнародному рівнях здобувають численні перемоги. Загалом цього року завойовано 15 дипломів ІІІ ступеня, 24 дипломи – ІІ ступеня, 19 дипломів І ступеня та 12 гран-прі на мистецьких конкурсах та фестивалях. За високий рівень виконавської майстерності нагороджені творчі колективи університету, окремі студенти та їхні наставники.

   Відзначили на святковому зібранні і спортсменів (студентів та викладачів) УДПУ імені Павла Тичини, які лише за останній рік вибороли 20 золотих, 8 срібних, 11 бронзових медалей; встановили 3 рекорди України.

   Кращі художні колективи факультету мистецтв подарували учасникам Урочистої академії чудові музичні, хореографічні та вокальні композиції.

   Кількагодинне свято Дня науки – 2018 в УДПУ засвідчило, що наш університет має потужну наукову платформу, висококваліфікованих фахівців, зберігає кращі освітні традиції та впевнено дивиться в майбутнє.