Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «СІМЕЙНО-ЦЕНТРОВАНІ ПРАКТИКИ: ТЕНДЕНЦІЇ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

20 жовтня 2022 року на базі Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик, факультету дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «СІМЕЙНО-ЦЕНТРОВАНІ ПРАКТИКИ: ТЕНДЕНЦІЇ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ» на платформі Google Meet. Модератором конференція була доктор філософії, старший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, керівник Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик Черніченко Людмила Анатоліївна.

Робота конференції була розділена за такими тематичними напрямками:

• Актуальні проблеми розвитку сімейно-центрованих практик в Україні.
  • Психолого-педагогічний супровід у системі сімейно-центрованих практик.
  • Методи реабілітації та раннього розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Традиційно з вітальним словом до всіх часників конференції звернулась кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти, декан факультету дошкільної та спеціальної освіти Попиченко Світлана Сергіївна.

Далі серію доповідей продовжила доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Цимбал-Слатвінська Світлана Володимирівна, яка представила слухачам виступ на тему: Практики майндфулнес в контексті формування міжособистісних стосунків у сім’ях, що виховують дітей з особливими освітніми потребами.

Також до виступів було запрошено  фахівців-консультантів комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Уманської міської ради Ткачук Ірину Анатоліївну, з темою: Розвиток мовлення в програмі раннього втручання та Вдовиченко Оксану Володимирівну з темою: Ерготерапія, як метод реабілітації дітей з ООП.

Далі доповіді продовжили:

Бобриньова Світлана Дмитрівна, психолог Уманського державного педагогічний університет імені Павла Тичини.Тема виступу: ПІДТРИМКА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ

Черніченко Людмила Анатоліївна, доктор філософії, старший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, керівник Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.   Тема виступу: СІМЕЙНО-ЦЕНТРОВАНІ ПРАКТИКИ, ЯК ОДИН З ПРИНЦИПІВ РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ

Орленко Анастасія Русланівна, корекційний педагог Центру розвитку мовлення та комунікативних навичок «Мозаїка» м. Тернопіль. Тема виступу: АВА-ТЕРАПІЯ ЯК СКЛАДОВА РАННЬОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

Овчарук Катерина Сергіївна, студентка факультету дошкільної та спеціальної освіти, член Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Тема виступу: ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНО-ОЦІННОЇ ЛЕКСИКИ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З МОТОРНОЮ АЛАЛІЄЮ ЗАСОБАМИ ХУДОЖНЬО-МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Товт Віра Олександрівна, студентка факультету дошкільної та спеціальної освіти, член Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Тема виступу: ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СІМЕЙНО-ЦЕНТРОВАНИХ ПРАКТИК

Терентєва Марія Олександрівна, вчитель-логопед Білоцерківського ЗДО №8 «Золотий півник», студентка факультету дошкільної та спеціальної освіти, член Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Тема виступу: РАННЄ ВТРУЧАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З РАС

Тинкован Дар’я Валентинівна, студентка факультету дошкільної та спеціальної освіти, член Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Тема виступу: РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ ЯК СОЦІАЛЬНА МОДЕЛЬ

Конференція проводиться на факультеті дошкільної та спеціальної освіти вперше і вже зібрала десятки фахівців, що займаються дослідженням широкого спектру проблем раннього втручання в Україні. Тези учасників конференції опубліковані у Збірнику матеріалів.

Учасники заходу відзначили високий рівень організації та технічного забезпечення онлайн-конференції та висловили побажання продовжити серію конференцій за названою тематикою в наступному році.