Академія обдарованої дитини «Вундеркінд»Новини, події, оголошення

Відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна підготовка майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти до педагогічної творчості в контексті тенденцій розвитку освіти»

18.11.2022 року відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна підготовка майбутніх фахівців закладів дошкільної освіти до педагогічної творчості в контексті тенденцій розвитку освіти».

Метою конференції було: залучити педагогів до розв’язання практичних проблем формування готовності майбутніх вихователів до педагогічної творчості.

Особлива увага приділялася розвитку творчості педагога як фахівця, який за метою і змістом власної професійної діяльності створює умови для  розвитку творчого потенціалу вихованців.

Всеукраїнський статус конференції цього року був представлений такими закладами вищої освіти:

– Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

-Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького.

– Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

– Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

– Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка

– Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

– ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

– Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка

З вітальними словами до присутніх звернулася:

• декан факультету дошкільної та спеціальної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Попиченко Світлана Сергіївна.

А модератором конференції була: доктор педагогічних наук, професор Гаврилюк Світлана Миколаївна.

Науково-педагогічний інтерес та емоційний відгук викликали доповіді, присвячені різноманітним аспектам професійної підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти до майбутньої педагогічної творчої діяльності:

Янкович Олександри Іванівни – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Тема виступу: «Підготовка майбутніх фахівців дошкільної освіти до реалізації «педагогіки калабані».

Жейнової Світлани Сергіівни – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Тема виступу:  «Використання інтерактивних методів в процесі формування творчих якостей особистості».

Писарчук Оксани Тарасівни – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка,

Руденського Ростислава Євгеновича – аспіранта Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Тема виступу:  «Підготовка майбутніх вихователів до проєктування осередка настільно-друкованих ігор предметно – ігрового середовища ЗДО».

Скрипник Нелі Іванівни – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти УДПУ.

Тема виступу: «Корекція негативних емоцій та почуттів у дітей дошкільного віку».

Всеукраїнська конференція об’єднала cпільними ідеями науковців та педагогів-практиків. Поза увагою не залишилися питання підготовки педагогів до творчої роботи з дітьми з особливими потребами. Про що наголошує  Буртна Наталія Іванівна – музичний керівник закладу дошкільної освіти №15 м. Умань у доповіді: «Як зацікавити до музикування дітей з особливими музичними потребами».

У секційних засіданнях взяли участь магістрантки факультету дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, які виступили із такими доповідями:

1. Рибаконь Олександра – магістрантка 504 групи факультету дошкільної та спеціальної освіти УДПУ

Тема виступу: «Виховання творчої особистості дитини дошкільного віку засобами медіаосвіти».

1. Лисенко Тетяна магістрантка 501 групи факультету дошкільної та спеціальної освіти УДПУ

Тема виступу: «Вихователь-творча особистість».

1. Довгошея Анастасія – магістрантка 502 групи факультету дошкільної та спеціальної освіти УДПУ

Тема виступу: Бар’єри креативного мислення та їх подолання у майбутнього фахівця.

1. Русавська Дарія – магістрантка 503 групи факультету дошкільної та спеціальної освіти УДПУ

Тема виступу: «Творча компетентність вихователя».

Висловлюємо щиру вдячність всім учасникам конференції! Бажаємо  творчого натхнення, вагомих наукових здобутків та професійної  самореалізації!