Відбулася гостьова лекція на тему: «Менеджмент спеціальної та інклюзивної освіти». Спікер: Оксана ЯКИМІВ

04.05.2023 року у рамках реалізації договору про співпрацю між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, в концепції реалізації міжуніверситецької академічної мобільності для здобувачів освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта відбулася гостьова лекція на тему: «Менеджмент спеціальної та інклюзивної освіти» в рамках викладання навчальної дисципліни «Менеджмент спеціальної та інклюзивної освіти».  Спікер: Оксана ЯКИМІВ – викладач кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, директор Вигодської спеціальної школи Івано-Франківської обласної ради, заслужений працівник освіти України, керівник ГО «Крок до життя», голова регіонального осередку ВГО «Асоціація тифлопедагогів України».

Метою лекції було ознайомити здобувачів вищої освіти із особливостями менеджменту у спеціальній та інклюзивній освіті, із системами спеціальної та інклюзивної освіти, їх цінностями у побудові процесів освітнього менеджменту.

Лекторка розкрила сутність поняття «менеджмент» у спеціальній та інклюзивній освіті, представила державний менеджмент управління освітою України, об’єкти менеджменту спеціальної та інклюзивної освіти.

Особливу увагу Оксана ЯКИМІВ акцентувала на порівняльній характеристиці менеджменту системи спеціальної та інклюзивної освіти в Україні і наголосила на важливості формування управлінської компетентності сучасного професіонала спеціальної освіти.

При обговоренні, спікеркою була високо оцінена освітньо-професійна програма «Спеціальна освіта» освітнього ступеня «магістр». На її думку, освітні компоненти в контексті яких вивчається гувернерство та нормативно-правові засади приватної логопедичної практики, значно розширюють додаткові компетентності, що якісно вплинуть на професійну діяльність.

Щиро дякуємо пані Оксані за змістовну, цікаву та корисну лекцію! З нетерпінням чекаємо нових зустрічей!