ТИЖДЕНЬ ЛОГОПЕДА РОЗПОЧАТО З ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ПОРУШЕННЯ МОВЛЕННЯ ТА ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ЛОГОПЕДА

Для чистої звуковимови потрібні сильні, пружні і рухливі органи мовлення – язик, губи, м’яке піднебіння. Усі мовні органи складаються з м’язів. Якщо можна тренувати м’язи рук, ніг, спини, значить, можна тренувати і м’язи язика і губ. Для цього існує спеціальна гімнастика, яка називається артикуляційною. Артикуляційна гімнастика допоможе зміцнити м’язи органів мовлення і підготує базу для чистої звуковимови.

Завдяки своєчасним заняттям артикуляційною гімнастикою та вправами деякі діти самі можуть навчитися говорити чисто і правильно, без допомоги фахівця. Діти із складними порушеннями звуковимови можуть швидше подолати свої мовні дефекти, коли з ними почне займатися логопед, їхні м’язи вже будуть підготовлені.

Артикуляційна гімнастика дуже корисна для дітей з правильною але млявою звуковимовою. Заняття артикуляційною гімнастикою дозволить усім – і дітям, і дорослим навчитися говорити правильно, чітко та красиво. Саме тому наші майбутні логопеди та дефектологи поширювали інформацію про порушення мовлення та професійну діяльність логопеда роздаючи інформаційні листівки з вправами для артикуляційної гімнастики.