Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Тепла зустріч із “Сонячними дітьми”

21 березня –  Міжнародний день людей із синдромом Дауна. Ця дата вибрана не випадково, тому що саме двадцять перший день третього місяця пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми замість звичних двох. Цей День був заснований у 2006 року  на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Відповідно до плану  Освітньо-наукового центру сімейно-центрованих практик Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 21 березня 2024 доцентами кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Білан В.А. та Черніченко Л.А.  було організовано семінар-тренінг “Сонячні діти” та акцію-флешмоб “Шкарпетуймося” на базі Комунального закладу “Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради”. В заходах взяли участь науково-педагогічні працівники факультету дошкільної та спеціальної освіти та здобувачі вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Під час зустрічі студенти ознайомились із особливостями навчання та виховання дітей із синдромом Дауна намалювали разом із дітками  малюнок відбитками різнокольорових долоньок. На завершення зустрічі студенти презентували яскраві та цікаві подаруночки.

Також було проведено акцію-флешмоб “Шкарпетуймося”. Сутність акції полягає в тому, щоб виразити толерантність та підтримку людям із синдромом Дауна. Зокрема 21 березня надягають яскраві непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми.

Захід пройшов яскраво та дав змогу студентам та викладачам більше дізнатись про життя людей із синдромом Дауна, і про те, що бути інакшим – це нормально!

Висловлюємо щиру подяку вчителю початкових класів Сановській Аллі Анатоліївні та Комунальному закладу “Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради” за теплу зустріч та багаторічну співпрацю!