Новини, події, оголошення

Сьогодні – День української писемності та мови

       Сьогодні, 9 листопада, українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.

     Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ «Про День української писемності та мови».

      Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

         

      Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.
      З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Отож, бажаємо всім співвітчизникам утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.