Практичний семінар-тренінг «12 Soft skills особистості ХХІ століття: що потрібно знати логопеду».

З нагоди Міжнародного дня логопеда 15 листопада 2023 року викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини провели практичний семінар-тренінг «12 Soft skills особистості ХХІ століття: що потрібно логопеду» для здобувачів вищої освіти ОС “магістр” та ОС “бакалавр” ОП Спеціальна освіта. Захід відбувся у форматі онлайн на платформі Google meet. Модератори – Черніченко Л.А. та Лемещук М.А.

Метою заходу було розкрити сутність, важливість та засоби розвитку основних soft skills – комплексу неспеціалізованих м’яких надпрофесійних навичок, які не залежать від специфіки конкретної роботи і тісно пов’язані з особистісними якостями та установками (відповідальність, дисципліна, самоменеджмент), соціальними навичками (швидкість адаптації, комунікація, зокрема, слухання; робота в команді, емоційний інтелект), управлінськими здібностями (управління часом, лідерство, рішення проблем, критичне мислення) та доповнюються особливостями мислення (швидкість, креативність, гнучкість і системність).

На початку заходу виступили декан факультету дошкільної та спеціальної освіти кандидат педагогічних наук, доцент Попиченко С.С., в.о. завідувача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Лемещук М.А., доктор педагогічних наук, професор Цимбал-Слатвінська С.В., які привітали учасників з Міжнародним днем логопеда та відзначили кращих, активних та креативних студентів.

Творчі, креативні та пізнавальні доповіді-презентації учасників чергувалися з використанням інтерактивних онлайн-вправ та ігор. Такий вид діяльності студенти зустріли з великою зацікавленістю та активністю. За критеріями оцінювання креативності, ораторських умінь, ступеня розкриття проблеми було визначено кращі презентації та виступи.

По завершенні заходу всім учасникам було розіслано електронні сертифікати.

Дякуємо всім за участь і ще раз вітаємо всіх дійсних та майбутніх логопедів з професійним святом! Бажаємо успішно допомагати знаходити джерела натхнення, дарувати людям надію і впевненість у собі, плідно працювати, здійснювати неоціненний внесок у життя суспільства і отримувати від цього задоволення, велику подяку і щиру повагу!