Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Почути тих, хто не чує

Згасло веселе барвисте літо, і вересень став повноправним господарем у місті. Вранці вже незвично холодно, а вдень сонечко, наче на згадку про літо, весело пригріває. В один із таких чарівних вересневих днів факультет дошкільної та спеціальної освіти разом із усім світом відзначив Міжнародний день глухих, провівши 23 вересня 2021 року на базі Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик  Круглий стіл з теми: «Почути тих, хто не чує». Тематичний захід проходив в онлайн режимі, на який були запрошені студенти та викладачі факультету.

Мета цього заходу – привернути більше уваги  громадськості до проблем і сподівань нечуючих людей, продемонструвати всьому світові, що ці люди мають бути захищені законодавством нарівні з іншими громадянами.

Розпочали захід із вітального слова кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Хрипун Д.М., яка розповіла про життя видатних людей з вадами слуху, що зробили значний внесок в історію, становлення науки, техніки, освіти, медицини, культури.

Під час обговорення основну  увагу було приділено викликам і проблемам, які виникли в інклюзії за період пандемії, новим моделям освітнього процесу, питанням міжнародного співробітництва в освіті глухих, соціалізації та психологічної адаптації осіб з порушеннями слуху.

Незважаючи на те, що на життєвому шляху зустрічається багато розчарувань, печалі та страждань, викладачі та студенти завжди намагаються підтримати нечуючих людей, подарувати хороший настрій і тепло душі.