Навчально практичний курс присвячений формуванню навичок Soft skills

З кожним роком все більше роботодавців, відповідаючи на запитання про необхідні якості для свої працівників, називають «м’які» навички, такі як комунікабельність для спілкування з клієнтами, навички роботи в команді, вміння знаходити проблемно-орієнтовані рішення, компроміси, навички планування, самоорганізації і таке інше.

Нажаль, сучасні навчальні програми закладів не лише середньої, професійної, а й  вищої освіти містять незначну кількість компонентів, які формують у здобувачів вищої освіти Soft skills (м’які навички). Більшість педпрацівників не достатньо володіють методиками проведення занять, спрямованих на формування у здобувачів м’яких навичок.

22 березня 2023 року доцентом, в.о. завідувачем кафедри дошкільної освіти Ольгою Мельниковою ознайомлено науково-педагогічних працівників факультету дошкільної та спеціальної освіти із навчальним практичним курсом, який присвячено формуванню навичок Soft skills.

Навчальний практичний курс запропоновано Фондом міжнародної солідарності (Польща) у рамках Програми EU4Skills у 2022 році. Практикум складається із 72 теоретичних та практичних блоків, об’єднаних у 34 тематичні підрозділи, кожен з яких присвячений формуванню окремої навички. Сценарії практичних вправ містять приєднані матеріали, готові до використання під час занять.

Тому курс надає можливість скористатися пропозиціями та опанувати м’які навички. Разом зі своїми здобувачами поміркувати над тим, які навички є особливо важливими для фахівців дошкільної та спеціальної освіти, якими з цих навичок викладачі і здобувачі вже оволоділи, а які необхідно розвивати.

Підводячи підсумки зустрічі, було зроблено висновки про те, аби активно формувати навички  Soft skills у здобувачів вищої освіти під час навчальних занять.

Джерело: https://profosvita.online/courses/course-v1:Profosvita+CS-K001SFPL+2024/course/