ВзаємоДіЯ = Заклади дошкільної освіти + батьки та діти + Міністерство освіти і науки України + Український інститут розвитку освіти + ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» + ЮНІСЕФ
«Освіта — найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості. Інакше вона абсолютно даремна» (Редьярд Кіплінг).
Ми усі працюємо на якість. Упевнені у тому, що ніщо так не налагоджує дієве партнерство, як спільна діяльність.
22 лютого 2023 року ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» підписано проєкт з ЮНІСЕФ: «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».
Проєкт триватиме з 23.02.2023 по 23.09.2023.
Проєкт реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти, голів відокремлених підрозділів Асоціації.
Багато хто з дорослих формує своє ставлення до закладів дошкільної освіти через призму інформації, яку висвітлюють на телебаченні чи в соціальних мережах. Вони порівнюють свою дитину з іншими; садок, у який водять малюка, — з іншими закладами; свого вихователя — з вихователем іншої групи. Кожен із батьків вважає, що знає, як правильно і як ліпше. Тому надважливо узгодити позиції та очікування вихователів і батьків, громадськості, держави, партнерів. Важливо гуманізувати взаємодію, кожному налаштуватися на професійне та особистісне самовдосконалення. І пам’ятати, що кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами та можливостями. Місія дорослих — допомогти їх розкрити та різнобічно розвинути дитину.
Мета проєкту: збільшення кількості дітей, які мають доступ до формальної або неформальної освіти, включаючи ранній розвиток; підтримка отримання дітьми дошкільного віку освіти (навчання) в умовах війни через розвиток педагогів та надання консультацій батькам; сприяння наданню дошкільних послуг у змішаному форматі дітям, зокрема у районах, де закриті дошкільні заклади, а також мобілізації батьків, інформуванню та навчанню з метою забезпечення безперервності розвитку, навчання дітей вдома.
Прагнемо до відкритої та прозорої роботи з кожним, адже це сприяє обізнаності з різних питань діяльності.
Очікувані результати прєекту:
- 200 000 дітей дошкільного віку, зокрема старшого дошкільного віку (5-6 років) отримають доступ до удосконаленої домашньої освіти та розвиваючих заходів. Діти мають змогу отримувати дошкільну освіту у змішаному форматі.
- Щонайменше 200 000 місцевих та внутрішньо переміщених дітей мають доступ до безпечного середовища.
- Щонайменше 5000 тисяч батьків готові підтримати своїх дітей, адаптувати їх до умов закладу, організувати діяльність дітей в домашніх умовах, спрямовану на виконання державного стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти».
- Щонайменше 4 000 дітей отримують користь від змішаної форми організації освітнього процесу, яка включає очне відвідування дітьми закладів та дистанційну підтримку батьків та дітей вдома.
- Спроможність і готовність вихователів (4 000 осіб) працювати з дітьми та задовольняти їхні потреби у процесі взаємодії.
- Розроблено навчально-методичний комплект для організації освітнього процесу у змішаному форматі.
- Розроблено інструктивно-методичні рекомендації МОН України щодо організації освітнього процесу у змішаному форматі.
Найліпша професія — бути фахівцем своєї справи. Замислювати і реалізовувати проєкти. Бути гнучким і швидко реагувати на потребу корегувати процес. Уміти організовувати й організовуватися. А ще — милуватися результатом, пишатися і надихатися ним.
Україні — квітнути, нам — робити своє: чесно, якісно, прозоро, результативно!
Оргкомітет проекту