Освітньо-науковий Центр сімейно-центрованих практик

Година спілкування «Сім’я і основні сімейні цінності»

Є народний вислів: пам’ятати до сьомого коліна. Коліно — це одне покоління роду. Про того, хто знає своїх предків до сьомого коліна, можна сказати, що він знає свій рід дуже добре. Адже кожна людина це перше коліно, її батьки — друге коліно, дідусі й бабусі — третє коліно, прадіди і прабабусі — четверте… Знати рід до сьомого коліна, значить, знати далеких своїх прапращурів, з яких починається родовідне дерево.

Відповідно, 7 березня 2023 року на базі Освітньо-наукового Центру сімейно-центрованих практик директором Центру, старшим викладачем кафедри спеціальної та інлюзивної освіти Черніченко Людмилою Анатоліївною було проведено годину спілкування «Сім’я і основні сімейні цінності» для студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта. Учасники обговорювали чимало важливих і суперечливих питань, щодо сімейних цінностей.

У рамках заходу, в.о. завідувача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Лемещук Марина Анатоліївна зауважила, що сім’я – це та ділянка суспільства, яка є найбільш делікатною, вразливою, а тому вона однією з перших реагує на виклики сучасності. Окрім того, Марина Анатоліївна наголосила, що українська сім’я, яка пройшла великі випробування, має надзвичайну силу. Ця сила полягає в сімейних цінностях – цінності любові, взаємоповаги, гідності батьківства та материнства. Сьогодні агресор атакує не лише наші кордони, але й намагається знівелювати українські цінності та ті речі, які є нашою історією, українською традицією. Нам потрібно сьогодні продовжувати роботу, щоб зберегти розуміння української родини як однієї із найважливіших наших цінностей.

Програма заходу також передбачала інсталяцію «Сімейне дерево» та інтеракцію «Моя майбутня сім’я» – опитування здобувачів вищої освіти щодо створення сім’ї. Під час інсталяції «Сімейне дерево» здобувачі вищої освіти схематично зобразили свої сімейні дерева, а також помріяли про власні щасливі сім’ї.