Диспут «Година запитань» – освіта в умовах воєнного стану

У межах диспуту «Година запитань», який відбувся 15 березня 2022 року, студенти 113 групи спільно з куратором Нелею Кравчук обговорили проблемні питання освіти в умовах воєнного стану, які найбільше хвилюють учасників освітнього процесу.

Запитань було дуже багато, не на всі вистачило часу для обговорення. Тому, домовились обговорити їх на наступній виховній годині.

Увагу студентів акцентували на тому, що за наказом ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини проф. Безлюдного О. І. з 14 березня 2022 року навчання проводиться у дистанційні формі  з опрацюванням теоретичного матеріалу, виконанням практичних та індивідуальних завдань, курсових і контрольних робіт (проєктів) для всіх форм навчання здобувачів вищої освіти.

Тому зараз всі заняття на факультеті проводяться за розкладом.

Тож освітній процес на факультеті дошкільної та спеціальної освіти після канікул повністю відновлено.

Науково-педагогічні працівники працюють зі студентами з використанням освітньої платформи Moodle, яка наповнена необхідними навчальними матеріалами,  використовують для комунікації Viber, Google Meet, Zoom, корпоративна пошта та інші платформи.

Наразі всі учасники освітнього процесу налаштовані на гнучкий онлайн режим і з великим багажем набутих знань вийти з ситуації, що склалася в країні в умовах війни.

Завершувати навчальний рік нам доведеться також дистанційно в онлайн форматі. Сучасні системи дистанційного навчання дозволяють не тільки проводити навчання, а й здійснювати контроль знань та оцінювати досягнуті студентами результати навчання.

Міністерством освіти і науки України видані нормативні та розпорядчі документи, у яких зазначені рекомендації щодо форм проведення підсумкового контролю та атестації, зокрема, це можна зробити в дистанційній або змішаній формах.

Хочеться побажати всім нам якнайшвидшої перемоги, а до тих пір – терпіння, стійкості й не забувати допомагати тим, хто цього потребує.

Все буде Україна!