РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ГЕНДЕРНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Питання вікових аспектів гендерної соціалізації особистості належить до важливих напрямів професійної підготовки здобувачів вищої освіти освітніх ступенів: «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр». Вивчення цієї проблеми  сприяє формуванню фахових компетентностей майбутніх фахівців дошкільної освіти  в галузі організації роботи з гендерного виховання дітей.

19 квітня 2022 р. на факультеті дошкільної та спеціальної освіти відбувся регіональний науково-практичний семінар на тему:  «Гендерна соціалізація особистості в умовах трансформації українського суспільства».

Основними напрямами регіонального науково-практичного семінару стали такі питання:

1. Феномен гендеру в історії психолого-педагогічних досліджень.
  2. Гендерні орієнтири сучасної дошкільної та початкової освіти.
  3. Практика впровадження гендерного підходу в освіту і виховання особистості.
  4. Батьківсько-дитячі взаємини: гендерний вимір.

До основного кола обговорень на пленарному засіданні семінару стали доповіді: «Теоретичний аналіз проблеми гендерної рівності в історії розвитку суспільства (доповідач доц. Карнаух Л.П.), «Законодавче  забезпечення гендерної політики в Україні (доповідач доц. Бутенко О.Г.), «Психологічна допомога гендерно обумовленого насильства під час війни» (доповідач викл. Журавко Т.В.), «Видатні жінки в історії України» (доповідач здобувачка 311 групи Стеценко Д.В.).

По завершенню семінару модератор Авраменко О.О. підвела підсумки зустрічі та наголосила на тому, що процеси гендерних трансформацій стрімко увірвалися у життя українського суспільства ХХІ століття, радикально змінюючи  соціальні ролі, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності у міжстатевих взаєминах чоловіків і жінок. А девіз: «Ми різні, але ми рівні» є актуальним критерієм гендерної рівності статей.