РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ГЕНДЕРНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Питання вікових аспектів гендерної соціалізації особистості належить до важливих напрямів професійної підготовки здобувачів вищої освіти освітніх ступенів: «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр». Вивчення цієї проблеми сприяє формуванню фахових компетентностей майбутніх фахівців дошкільної освіти в галузі організації роботи з гендерного виховання дітей.
19 квітня 2022 р. на факультеті дошкільної та спеціальної освіти відбувся регіональний науково-практичний семінар на тему: «Гендерна соціалізація особистості в умовах трансформації українського суспільства».
Основними напрямами регіонального науково-практичного семінару стали такі питання:
- Феномен гендеру в історії психолого-педагогічних досліджень.
- Гендерні орієнтири сучасної дошкільної та початкової освіти.
- Практика впровадження гендерного підходу в освіту і виховання особистості.
- Батьківсько-дитячі взаємини: гендерний вимір.
До основного кола обговорень на пленарному засіданні семінару стали доповіді: «Теоретичний аналіз проблеми гендерної рівності в історії розвитку суспільства (доповідач – доц. Карнаух Л.П.), «Законодавче забезпечення гендерної політики в Україні (доповідач – доц. Бутенко О.Г.), «Психологічна допомога гендерно обумовленого насильства під час війни» (доповідач –викл. Журавко Т.В.), «Видатні жінки в історії України» (доповідач –здобувачка 311 групи Стеценко Д.В.).
По завершенню семінару модератор Авраменко О.О. підвела підсумки зустрічі та наголосила на тому, що процеси гендерних трансформацій стрімко увірвалися у життя українського суспільства ХХІ століття, радикально змінюючи соціальні ролі, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності у міжстатевих взаєминах чоловіків і жінок. А девіз: «Ми різні, але ми рівні» є актуальним критерієм гендерної рівності статей.