Новини, події, оголошення

22 жовтня – Міжнародний день обізнаності про заїкання

Щорічно 22 жовтня, починаючи з 1998 року, у світі відзначається Міжнародний день людей, що заїкаються (International Stuttering Awareness Day). Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей, які заїкаються (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїк на міжнародному рівні».

Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб, заїкання є порушення мови, яке характеризується частим повторенням або розтягуванням звуків, складів і слів, а також частими зупинками або нерішучістю в промові, що розривають її ритмічне звучання.

Логопедична література трактує термін «заїкання» так: «порушення темпо-ритмічної організації мовлення, обумовлене судомним станом м’язів мовного апарату». Найчастіше заїкання пов’язане з логофобією (вербофобією) – боязню говорити, що є наслідком або причиною заїкання.

До речі, багатьом людям такий дефект мови, як заїкання, не завадив стати відомими і реалізувати себе в тих сферах, де потрібне вміння красиво говорити. Серед них – кінорежисери, актори, барди, оратори, політики, поети, полководці, священнослужителі, телеведучі та інші представники публічних професій.

Заїканням страждали, наприклад, Демосфен, Уїнстон Черчілль, Мерилін Монро, Ісаак Ньютон, Брюс Вілліс, Артемій Троїцький та інші відомі люди.