Новини, події, оголошення

Виші зможуть отримати ліцензійні продукти Microsoft

У Міністерстві освіти і науки відбулася прес-конференція з нагоди підписання рамкової угоди між Міністерством освіти і науки України та компанією “Майкрософт Україна”. Метою угоди є сприяння реформі вищої освіти та створення умов для легального використання програмного забезпечення у адміністративних та навчальних процесах вищих навчальних закладів.

За словами заступника міністра освіти і науки Андрія Гевко, угодою передбачено надання 50 % знижки вищим навчальним закладам на платні ліцензійні програмні продукти.

“Різноманітні ІТ-сервіси дадуть можливість університетам впроваджувати дистанційну форму навчання, використовувати у своїй роботі хмарні технології, завдяки яким університети більш ефективно надаватимуть освітні послуги”, – підкреслив Гевко.

Він повідомив, що використання зазначених сервісів навчальними закладами відбуватиметься за їхнім власним бажанням.

Також заступник міністра Андрій Гевко зауважив, що Міносвіти завжди виховуватиме культуру поваги до права на інтелектуальну власність розробників.

“Саме з поваги до чужих розробок починається особисте зростання: якщо не поважати чужі права на індивідуальну власність, то ніхто не поважатиме твої особисті права”, – наголосив Гевко.

У свою чергу, генеральний директор “Майкрософт Україна” Надія Васильєва повідомила, що угода надає можливість отримати безкоштовний доступ для студентів та ВНЗ до хмарних технологій, які є наразі найбільш сучасною платформою для використання ресурсів, взаємодії між студентами та викладачами, пілотних проектів.

За словами Васильєвої, компанія пропонує свободу вибору інтерфейсу, з яким працюватиме користувач програм Майкрософт.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що співпраця між МОН України та компанією “Майкрософт Україна” розпочалася у 2003 році. У листопаді 2013 року був підписаний Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та компанією “Майкрософт Україна” на 2013-2018 роки. Документ передбачає проведення низки освітніх ініціатив у закладах дошкільної, середньої та вищої освіти.

Джерело