Новини, події, оголошення

Виховна година «Толерантність врятує світ»

         21 листопада 2023 року доктором філософії, доцентом кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Черніченко Людмилою Анатоліївною було проведено виховну годину на тему: “Толерантність врятує світ” для здобувачів освіти першого курсу ОС “Магістр”, Спеціальності 016 Спеціальна освіта.  

          

         Метою виховної години було показати значимість толерантності під час взаємодії з іншими, закріпити знання учасників про компоненти толерантності, учити розуміти і поважати один одного, удосконалювати вміння толерантного спілкування.

          Кожна людина мусить взаємодіяти із представниками інших культур. На жаль, дух нетерпимості, ворожості до іншої культури, способу життя, інакших вірувань, переконань, звичок завжди існував та існує надалі. Життя в полікультурному соціумі — проблема кожної особистості, групи людей і певних інститутів влади. Основою такого існування є толерантність як універсальний принцип людської життєдіяльності.
            Багато країн світу, у тому числі Україна, можуть бути яскравими прикладами зіткнення народів, етносів, культур і цивілізацій.

       

Термін «толерантність» виник у минулому тисячолітті. Сучасне поняття толерантності багато в чому пов’язане з діяльністю філософів XVI—XVII сторіч, які повстали проти «терпіння нетерпимості» і жорстких релігійних зіткнень. Послідовним критиком фанатизму й захисником толерантності був Вольтер. Англійський філософ Джон Локк уперше поставив питання про необхідність виховання толерантності в «Нарисах у терпимості 1667 року» й у «Листах про терпимість» 1685 року.
       Найважливішим результатом роздумів філософів того часу було визнання толерантності загальною цінністю й компонентом миру й розуміння між релігіями, народами й різними соціальними групами. Складність розуміння поняття «толерантність»» полягає в його різному
значенні в різних мовах. Воно залежить від історичного досвіду народів.

          Під час виховної години Людмила Анатоліївна провела зі студентами Вправу «Толерантність», Вправу «Біла ворона», Вправу «Товариський суд» (10 хв), Вправау «Пустіть мене в коло» (5хв) та Вправу  «Килим ідей» (7 хв).